Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal otrzymał propozycję poprowadzenia kadry B

Andrzej Kowal otrzymał propozycję poprowadzenia kadry B

fot. Izabela Kornas

Trener Andrzej Kowal poprowadzi najprawdopodobniej drugą reprezentację polskich siatkarzy. Kadra B ma w tym sezonie zagrać w Lidze Europejskiej, a w jej skład mają wejść młodzi zawodnicy, którzy przygotowywać się będą do MŚ U-23.

Dostałem taką propozycję i wstępnie się zgodziłem, ale na razie nie myślę o tym. Teraz ważne jest to, co się dzieje w klubie – mówi szkoleniowiec mistrzów Polski. W kadrze B mają grać młodzi polscy zawodnicy, którzy za rok mogliby rywalizować w mistrzostwach świata do lat 23, nowej imprezie w kalendarzu światowej federacji (FIVB). Teraz ich celem będzie ogrywanie się w Lidze Europejskiej.

Przypomnijmy, że Andrzej Kowal był jedynym polskim kandydatem na stanowisko selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski. Ostatecznie jednak nie zdecydował się na objęcie pierwszej kadry Polski. Polski Związek Piłki Siatkowej ostatecznie powierzył funkcję trenera reprezentacji Polski Francuzowi Stephane’owi Antidze, aktywnemu jeszcze siatkarzowi PGE Skry Bełchatów. Kowal natomiast, wydaje się, zostanie szkoleniowcem zaplecza kadry Antigi.

 źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved