Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Bednarek-Kasza: Może cieszyć nasza dobra gra i dobry wynik

A. Bednarek-Kasza: Może cieszyć nasza dobra gra i dobry wynik

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Chemika Police fazę zasadniczą zakończyły na pierwszym miejscu i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z zespołem prowadzonym przez Macieja Kosmola. Dla policzanek najważniejsza jest teraz walka o Puchar Polski.

Siatkarki Chemika Police zwycięstwem nad Impelem Wrocław zakończyły fazę zasadniczą. – Na pewno bardzo nas cieszy wynik 3:0. Niektórzy sądzili, że był to mecz o nic, bo nic nie zmieniał w układzie tabeli. Dla nas był on jednak ważny, byśmy nabrały przed fazą play-off większej pewności siebie i pewnej przewagi psychologicznej, bo niewykluczone, że jeszcze się spotkamy. Myślę, że przede wszystkim może cieszyć nasza dobra gra i dobry wynik – przyznała po meczu środkowa Chemika Police, Agnieszka Bednarek-Kasza, która zdobyła w niedzielnym meczu 14 punktów i została wybrana MVP.

Wydaje się, że w przeciągu meczu policzanki dysponowały większą siłą w ataku, a już na pewno w bloku, gdzie rywalizację w tym elemencie wygrały 12:4. Popełniły też mniej błędów własnych. – Ja nigdy zaraz po meczu nie wiem, co zadecydowało. Myślę, że w niedzielę gra układała się w miarę po naszej myśli i coraz lepiej wychodzi nam to, nad czym pracujemy na treningach. To jest najważniejsze – przyznaje zawodniczka. W Policach skupiają się teraz na kolejnym celu, który zespół chciałby osiągnąć, czyli na Pucharze Polski. – Puchar Polski jest dla nas bardzo ważny. Chcemy zakwalifikować się do turnieju finałowego, a co więcej – wygrać ten turniej. Trzeba zacząć od pierwszego kroku i teraz skupiamy się na dwóch pierwszych meczach – mówi Agnieszka Bednarek-Kasza. Pierwszymi rywalkami Chemika będą albo siatkarki z Łodzi, albo Piły. Bliżej awansu są pilanki, które w pierwszym meczu wygrały 3:0.

Przed Agnieszką Bednarek-Kaszą i jej koleżankami jeszcze dużo grania, oprócz Pucharu Polski jest jeszcze faza play-off, w której na początku zagrają z zespołem z Legionowa. Środkowa Chemika Police większą część fazy zasadniczej spędziła poza boiskiem, dochodząc do formy po operacji kolana. Widać, że po kontuzji nie ma już śladu, a forma zawodniczki zwyżkuje, o czym świadczą nagrody MVP w ostatnich dwóch meczach. – Najwyższy czas – z uśmiechem mówi siatkarka Chemika Police. – Jeszcze ten głód siatkówki nie jest zaspokojony, jeszcze troszeczkę brakuje. Na szczęście ze zdrowiem jest już coraz lepiej i mogę się skupić tylko i wyłącznie na graniu – kończy Agnieszka Bednarek-Kasza.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved