Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rozgrywki ŁALS wracają po dłuższej przerwie

Rozgrywki ŁALS wracają po dłuższej przerwie

fot. archiwum

W dniu 08.02.2014 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się X kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie świąteczno-feryjnej na parkiet powrócili łódzcy siatkarze amatorzy. Długa pauza w rozgrywkach spowodowała rozregulowanie formy wielu zespołów. Nie zabrakło niespodzianek, a nawet sensacyjnych rozstrzygnięć, szczególnie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W ekstraklasie mężczyzn rywalizacja przebiegała zgodnie ze schematem filmów Hitchcocka. Zaczęło się od trzęsienia ziemi, czyli zwycięstwem 3:2 Fantomu (ostatniej drużyny w tabeli) nad aktualnym mistrzem Superatą (zespołem, w którym występują najbardziej doświadczeni gracze ligi, m.in.: Krzysztof Domagała, Maciej Bartodziejski, Marcin Sadecki i Szymon Nowak ). W kolejnych meczach napięcie już tylko rosło. Przedostatnia drużyna Piazza Cafe po doskonałym meczu pokonała lidera rozgrywek TKKF Dzikusy 3:1, a wicelider Grid Volley przegrał 2:3 z drużyną PGE Dystrybucja.

Potknięcia najlepszych drużyn skrzętnie wykorzystała Iskra, która pokonała, choć nie bez problemów, Sokół Rzgów i przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Jeden punkt zdobyty w przegranym spotkaniu pozwolił drużynie Grid Volley po raz pierwszy w tym sezonie zająć fotel lidera.W ekstraklasie kobiet największą niespodzianką była bez wątpienia porażka aspirującej do medalu drużyny Dream Team, która na „własną prośbę” przegrała 2:3 z Wyborowymi. Bardzo dobry mecz rozegrały zawodniczki Protekt, które wywalczyły jeden punkt z prowadzącymi samodzielnie w tabeli siatkarkami Grid Volley (2:3) i zachowały szanse na wejście do grupy medalowej. W pozostałych meczach zajmujące drugie i trzecie miejsca w tabeli drużyny Itaka Jutrzenka i API Rąbień pewnie wygrały swoje spotkania po 3:0.

W I lidze kobiet odbył się mecz na szczycie. Prowadząca w tabeli od początku sezonu drużyna Fuks Sulejów zmierzyła się z zajmującą drugie miejsce Energią Pabianice. W stojącym na dobrym poziomie meczu lepsze okazały się siatkarki z Pabianic, które po zwycięstwie 3:1 zostały nowym liderem pierwszej ligi.

W I A lidze mężczyzn bardzo spolaryzowany układ w tabeli miał odzwierciedlenie w wynikach bieżącej kolejki. Pewne zwycięstwa odniosły trzy pierwsze drużyny Lozamet, AVolley.pl i Classa Polska Automobile nad zespołami z końca rankingu. O niespodziankę pokusiła się jedynie ekipa Gremi, która po niezwykle ambitnej walce zremisowała ze Sborną (2:2).

W I B lidze mężczyzn najciekawiej zapowiadała się rywalizacja Wild Boyz i Starszaków. Stawką było praktycznie zapewnienie sobie przed play-off miejsce w pierwszej czwórce. Niestety mecz miał dość jednostronny przebieg i zakończył się wysokim zwycięstwem Wild Boyz (3:0).

W III lidze mężczyzn największym przegranym została drużyny Akademii Siatkówki Skry. Walczący o miejsce medalowe młodzi siatkarze ulegli, będącemu w tabeli bezpośrednio przed nimi, zespołowi VC Chlory (0:3), a powstałą różnicę sześciu punktów będzie im niezwykle trudno odrobić. Niespodziankę sprawili zawodnicy Terwo, którzy zagrali bez kompleksów z liderem CentiNetem i wygrywając dwa sety dopisali do swojego dorobku kolejny punkt.
Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 15.02.2014 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved