Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny: Wszystko zaczęło dobrze u nas funkcjonować

Michał Masny: Wszystko zaczęło dobrze u nas funkcjonować

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali na własnym boisku Effector Kielce 3:0. - Najważniejszym punktem naszej gry była pewność siebie - podsumował wygrane spotkanie rozgrywający „pomarańczowych" Michał Masny.

Sobotnie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla z Effectorem Kielce jest dla ekipy ze Śląska piątym z rzędu wygranym spotkaniem. Mimo początkowych trudności w pierwszym secie i dobrej gry przyjezdnych, jastrzębianie szybko wrócili na swój poziom i doprowadzili do remisu, a potem do wygranej w pierwszej partii. Dwie kolejne rozgrywane były już pod dyktando gospodarzy. – Kielczanie też potrafią grać w siatkówkę, dlatego mają prawo obronić lub skończyć swoją akcję, a my nie zawsze każdego seta zaczniemy od prowadzenia 5:0. Graliśmy swoje i staraliśmy się poczekać na swoją szansę, która pojawiła się w połowie pierwszego seta. Zagraliśmy dobrze zagrywką, poprawnie funkcjonował blok i obrona. Wszystko zaczęło dobrze u nas funkcjonować – powiedział Michał Masny, który został wybrany MVP spotkania.

Co było kluczem do wygrania spotkania z siatkarzami z Kielc? – Najważniejszym punktem naszej gry była pewność siebie. Wiedzieliśmy, że jak zagramy naszą normalną siatkówkę, to nie będziemy mieli większych problemów z grą. Tak właśnie było – dodał Masny. Dyspozycja „pomarańczowych” jest bardzo dobrym prognostykiem przed czekającym ich rewanżowym spotkaniem z Asseco Resovią Rzeszów w Lidze Mistrzów. Tym razem mecz zostanie rozegrany w rzeszowskim Podpromiu. Dla wielu drużyn jest to obiekt, w którym bardzo ciężko gra się przyjezdnym. – Jedziemy tam, żeby zagrać dobry mecz. Jesteśmy nastawieni na długie i trudne spotkanie. Każdy zespół jest mocniejszy na swoim boisku niż w spotkaniach wyjazdowych. Miejsce meczu nie będzie miało dla nas wielkiego znaczenia – zapowiedział rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.