Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lauren Barfield: Każde wyzwanie przyjmuję z dużym entuzjazmem

Lauren Barfield: Każde wyzwanie przyjmuję z dużym entuzjazmem

fot. volleyball-linz.at

Siatkarki Legionovii z niecierpliwością wyczekują wyniku jutrzejszego spotkania, które zadecyduje o ich być albo nie być w play-off. - Myślę, że z chęcią podjęłybyśmy wyzwanie mierzenia się z tak dobrym przeciwnikiem, jak Chemik - mówi Lauren Barfield.

Wczoraj walczyłyście i wydawało się, że przełamałyście własne słabości, kiedy udało wam się rozstrzygnąć końcówkę trzeciego seta na swoją korzyść. Co sprawiło, że nie potrafiłyście utrzymać wysokiego poziomu gry w kolejnej partii?

Lauren Barfield:W czwartym secie sopocianki rozpoczęły bardzo zdeterminowane, od mocnej zagrywki, a my przez to nie mogłyśmy poukładać własnej gry w ataku. To przechyliło szalę zwycięstwa na ich korzyść. Bardzo trudno było się im przeciwstawić i powrócić do gry.

W poprzednim spotkaniu zmierzyłyście się z Chemikiem Police i, pomimo wyniku 0:3, było to wyrównane spotkanie. Czy jeżeli awansujecie do play-off, będziecie chciały coś udowodnić policzankom?Za każdym razem, kiedy wychodzimy na boisko i gramy mecz, chcemy pokazać to, do czego przygotowałyśmy się swoją ciężką pracą na siłowni i podczas treningów. Myślę, że z chęcią podjęłybyśmy wyzwanie mierzenia się z tak dobrym przeciwnikiem, jakim jest Chemik Police.

W meczu w Sopocie miałaś bardzo trudne zadanie. Jak radziłaś sobie z wysokim blokiem ustawianym przed przeciwniczki po drugiej stronie siatki?

Dla wszystkich siatkarek, które atakują, ważne jest, aby atakować na wysokim pułapie, mocno i często po bloku, szczególnie jeżeli tak jak w przypadku drużyny z Sopotu, ten blok jest wysoki. To bardzo dobra taktyka, która sprawdza się w meczu z każdym przeciwnikiem.

Jaka jest twoja opinia o młodych zawodniczkach? Ty, Karolina Szymańska, Aleksandra Wójcik, wszystkie prezentujecie ostatnio wysoką formę…

Myślę, że mogę wypowiadać się tylko w swoim imieniu. Moim najważniejszym celem jest, aby poprawiać swoją dyspozycję z każdym kolejnym treningiem czy meczem. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze przede mną dużo pracy, ale każde wyzwanie przyjmuję z dużym entuzjazmem.

W poprzednim sezonie występowałaś w zespole z Linz, w Austrii. Mogłabyś porównać zarówno atmosferę, jak i poziom tamtych rozgrywek w stosunku do rywalizacji w ORLEN Lidze?

W porównaniu do ligi austriackiej, siatkówka w Polsce jest zdecydowanie bardziej popularna. Jest tutaj wiele drużyn grających na wysokim poziomie (zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet), są silni sponsorzy, mecze telewizyjne. Ogólny poziom także jest wysoki i meczom towarzyszy gorąca atmosfera.

Jak dzisiaj oceniasz swoją decyzję o kontynuowaniu kariery w Europie?

Taki wybór z całą pewnością był dla mnie korzystny. Tak jak powiedziałam wcześniej, chcę się rozwijać, a ligi europejskie są świetnym miejscem na poprawianie swoich umiejętności.

Czy śledzisz to, co dzieje się na igrzyskach olimpijskich? Masz swoich faworytów?

Szczerze powiedziawszy to nie. Bardziej interesują mnie letnie igrzyska olimpijskie niż zimowe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved