Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Raczyńska: To jest dobry prognostyk

Justyna Raczyńska: To jest dobry prognostyk

fot. Jan Galanty

Siatkarki Chemika Police zwycięstwem nad Impelem Wrocław zakończyły fazę zasadniczą. Justyna Raczyńska, przyjmująca zespołu, przyznała po spotkaniu, że to dobrze wróży przed fazą play-off i meczami Pucharu Polski.

Udanie zakończyłyście fazę zasadniczą. Zwycięstwo nad tak mocnym zespołem na pewno buduje przed Pucharem Polski i fazą play-off.

Justyna Raczyńska: – Zgadza się. To nie był łatwy przeciwnik na zakończenie fazy zasadniczej. Dziewczyny są bardzo waleczne, zwłaszcza w obronie, i to było w niedzielę widać. Dziś trochę gorzej szło im w ataku, ale nadrabiały defensywą. Powiem szczerze, że to jest bardzo dobry prognostyk przed fazą play-off i przed Pucharem Polski.

Ciężko było podejść do takiego meczu, wiedząc, że wszystko jest rozstrzygnięte? Wy zajęłyście miejsce pierwsze, a Impel trzecie.– Może nie to, że ciężko podejść. W naszych głowach było to, że chciałyśmy zagrać jak najlepiej przed naszą publicznością. To dla niej to robimy, walczymy na boisku, poświęcamy się.

Ważne było przede wszystkim to, że nie było tego przestoju w trzecim secie, który miał miejsce w ostatnich meczach…

– Wtedy rzeczywiście brakowało nam koncentracji. Dzisiaj tego uniknęłyśmy. Wyszłyśmy i od początku robiłyśmy swoje. Parę punktów co prawda straciłyśmy, ale później to nadrobiłyśmy i fajnie wygrałyśmy seta.

Myślicie już o tym, z kim zagracie w fazie play-off? Wiadomo, że będzie to albo zespół z Piły, albo Legionowa. Ważny też będzie Puchar Polski.

Myślimy na pewno. Wiele będzie zależało od naszego statystyka, który będzie pracował nad rywalami. Kto to będzie? Zadecyduje o tym poniedziałkowy mecz pomiędzy zespołami z Bielska-Białej i Piły. Wtedy dopiero będziemy się martwiły. Teraz mamy za sobą fazę zasadniczą i już w następnym tygodniu będziemy myślały o kolejnych meczach. Puchar Polski będzie dla nas ważny tak samo, jak walka o mistrzostwo Polski, walczymy tam o końcowy triumf.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved