Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięstwo Victorii we Wrocławiu

II liga M: Zwycięstwo Victorii we Wrocławiu

Hala Gwardii została odczarowana, pierwszy raz w tym sezonie goście odnieśli w niej zwycięstwo. Wielkie derby Dolnego Śląska dostarczyły wielu emocji. Dzięki zwycięstwu Victorii PWSZ 3:1 wałbrzyszanie odrobili straty po rundzie zasadniczej i zostali liderem gr. 2.

Spotkanie rozpoczęło się od asa serwisowego Łukasza Lubaczewskiego, ale kolejną zagrywkę zepsuł. Gra toczyła się punkt za punkt, trwała wymiana ciosów. Po dwóch blokach wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 14:12. O czas poprosił trener Piotr Lebioda. Po przerwie Arkadiusz Olczyk zaserwował w siatkę, a w następnej akcji Łukasz Karpiewski został zablokowany przez Lubaczewskiego i Pawła Michockiego (14:14). Jednak po chwili wałbrzyszanie ponownie objęli dwupunktowe prowadzenie, a gwardziści gonili. W końcówce przełamał się Piotr Hernik, a asa serwisowego posłał Michocki i na prowadzenie 23:21 wyszli wrocławianie. Seta skutecznym atakiem zakończył Lubaczewski.

Druga partia zaczęła się od błędów wrocławian, co skrzętnie wykorzystali siatkarze Victorii i objęli prowadzenie (3:0, 8:4, 10:5). Wałbrzyszanie wzmocnili zagrywkę i czytali grę gwardzistów do stanu 13:8. Od tego momentu gospodarze złapali wiatr w żagle, skuteczne ataki Lubaczewskiego, Hernika i Piotra Deszcza pozwoliły odrobić straty (18:18). Jednak Victoria miała Łukasza Kaczmarka, który skończył ważne piłki. Paweł Olszewski atakiem ze środka zakończył drugiego seta 25:23, a w całym spotkaniu mieliśmy remis 1:1.

W trzeciej odsłonie spotkania po skutecznym ataku Hernika gwardziści wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5). O czas poprosił trener Krzysztof Janczak. Po przerwie sytuacja się odwróciła, bowiem przewagę zdobyli wałbrzyszanie, głównie za sprawą Kaczmarka i Karpiewskiego (10:8, 14:11). W połowie seta kontuzji doznał libero Gwardii, Jakub Zdybek, zastąpił go Arkadiusz Jutrzenka. Jednak zmiana niewiele pomogła gospodarzom, którzy przegrali 20:25.

W kolejnej partii wałbrzyszanie objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Atmosfera była coraz bardziej nerwowa, żółtą kartkę dostał trener Lebioda. Jednak gwardziści doprowadzili do remisu po 12. Trwała wymiana punkt za punkt. W końcówce wałbrzyszanie postawili szczelny blok (22:19). Dodatkowo Dawid Migdalski obił palce wrocławian, a po chwili zablokował Lubaczewskiego i wałbrzyszanie mieli piłkę meczową. Jednak Lubaczewski następny atak skończył, a chwilę później posłał asa serwisowego. To było za mało, po skutecznym ataku Karpiewskiego wałbrzyszanie wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Gwardia Wrocław – Victoria Wałbrzych 1:3
(25:23, 23:25, 20:25, 23:25)

Gwardia: Jarząbski, Wroński, Lubaczewski, Michocki, Hernik, Deszcz, Zdybek (libero) oraz Jutrzenka, Zwiech i Nawrocki
Victoria: Olszewski, Kaczmarek, Walendzik, Olczyk, Karpiewski, Zieliński, Kukla (libero) oraz Migdalski i Tomiałowicz