Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Garrett Muagututia: Czułem, że nie mam swojego dnia

Garrett Muagututia: Czułem, że nie mam swojego dnia

fot. Cezary Makarewicz

Transfer Bydgoszcz po wyrównanym spotkaniu z siatkarzami ze stolicy zdobył tylko jeden punkt. - To mogło potoczyć się inaczej i ciężko się pogodzić z tą porażką, bo mogliśmy wygrać ten mecz 3:1 - powiedział Garrett Muagututia.

Cezary Makarewicz: Co zdecydowało o tym, że dziś to stołeczny klub cieszy się z dwóch punktów?

Garrett Muagututia: – Myślę, że naszym największym kłopotem było to, że nie potrafiliśmy wyprowadzać punktowych akcji. Właściwie nikt nie radził sobie w ataku, często po prostu przebijaliśmy piłkę na drugą stronę i to jest naszym problemem, musimy na pewno nad tym popracować.

Rozgrywający AZS-u prowadzi bardzo ciekawą grę i lubi grać ze środkowymi, czy ustawienie skutecznego bloku w tym meczu było trudne?– Tak, ale wydaje mi się, że na początku meczu zaczęliśmy bardzo dobrze serwować, jednak z czasem siatkarze z Warszawy poprawili przyjęcie, a to umożliwiło grę przez środek i faktycznie coraz trudniej było odczytać intencje rozgrywającego.

Dziś wielokrotnie kiwaliście w ataku, czy wynikało to z założeń taktycznych, czy może raczej z kłopotów ze złapaniem tempa albo w komunikacji?

– Złożyły się na to wszystkie te czynniki. Czasami czujesz, że jesteś w grze, a czasem zdarza się, że jesteś jakby poza nią. Ja w tym meczu czułem, że nie mam swojego dnia, więc próbowałem znaleźć inne rozwiązania w ataku, żeby nie przysparzać kolejnych kłopotów swojemu zespołowi, ale niestety okazało się, że to było za mało, aby wygrać dziś z AZS-em Politechniką Warszawską.

Ten mecz równie dobrze mógł się skończyć waszym zwycięstwem, czujesz się trochę rozczarowany?

– Tak, nikt nie lubi przegrywać, szczególnie kiedy zwycięstwo nie jest wcale takie nieosiągalne. To mogło potoczyć się inaczej i ciężko się pogodzić z tą porażką, bo mogliśmy wygrać ten mecz 3:1.

Po tym meczu w ligowej tabeli dopiszecie jeden punkt. Jak oceniasz wasze szanse na awans do fazy play-off?

– W tym momencie nie martwię się o to. Myślę tylko o kolejnym spotkaniu i o tym, żeby nie popełnić w nim tych samych błędów. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać i tym samym zachować szanse na awans do fazy play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved