Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wszystko jasne, Julio Velasco opuszcza Iran i wraca do Argentyny

Wszystko jasne, Julio Velasco opuszcza Iran i wraca do Argentyny

fot. archiwum

Federacja Iranu oficjalnie poinformowała o wcześniejszym rozwiązaniu kontraktu z Julio Velasco. Umowa miała obowiązywać do końca roku 2014. Tym samym pewne stało się, że znany szkoleniowiec obejmie stanowisko selekcjonera Argentyny.

O tym, że taka sytuacja może mieć miejsce, spekulowano już od dawna, pierwsze głosy pojawiły się już krótko po zwolnieniu Javiera Webera z funkcji selekcjonera reprezentacji Argentyny. W przyszłym tygodniu Julio Velasco przyjedzie do Iranu, aby dopełnić wszelkich formalności i oficjalnie się pożegnać. Irańska federacja z Mohammadem Rezą Davarzanim na czele długo walczyła o zatrzymanie szkoleniowca, kibice organizowali nawet akcje na portalach społecznościowych. Są już wskazani potencjalni następcy Velasco, wśród których są m.in. doskonale znani w Polsce Raul Lozano i Andrea Anastasi, jest także trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi, Hugh McCutcheon, Silvano Prandi i Władimir Alekno i to najprawdopodobniej z tej grupy wybrany zostanie nowy selekcjoner.

Julio Velasco objął reprezentację Iranu w 2011 roku. Pod wodzą tego szkoleniowca Iran wykonał ogromny jakościowy krok w przód. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo Azji (2011 i 2013), zadebiutował w Lidze Światowej w ubiegłym roku i zajął 9. miejsce, w Pucharze Świata 2011 Irańczycy zajęli 9. miejsce. W czasie przygody Julio Velasco z Iranem jego były już zespół pokonał wielu znakomitych rywali, jak: Polska, Włochy, Serbia. Zespół ten będzie jednym z rywali biało-czerwonych podczas Ligi Światowej, a także najprawdopodobniej podczas II rundy MŚ. Z prowadzoną przez Velasco Argentyną Polacy zagrają już w początkowej fazie mundialu. W samych superlatywach o tym szkoleniowcu wypowiadał się w niedawnej rozmowie ze Strefą Siatkówki Facundo Conte, przyjmujący PGE Skry Bełchatów. Siatkarz nie ukrywał, że chciałby pracować z nim w reprezentacji. – Ma wielkie nazwisko, jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, w dodatku jest Argentyńczykiem, co ułatwi sprawę. Myślę, że będzie dla nas dobrą szansą na stworzenie dobrego zespołu i doskonalenie nas samych, ponieważ jesteśmy jeszcze młodzi i bardzo potrzebujemy, by stać się dobrym zespołem – mówi Conte.

źródło: inf. własna, iranvolleyball.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved