Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie wrócą z Radomia z trzema punktami

PlusLiga: Olsztynianie wrócą z Radomia z trzema punktami

fot. Izabela Kornas

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Czarnych Radom z Indykpolem AZS-em Olsztyn lepsi okazali się ci drudzy. Ekipa Krzysztofa Stelmacha nie oddała rywalom nawet seta. Wbrew pozorom nie było to jednostronne spotkanie.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od udanych zagrań po stronie gospodarzy. Dobra postawa Bartłomieja Neroja i zepsute zagrywki olsztynian złożyły się na ich nieznaczne prowadzenie, jednak przyjezdni szybko odwrócili szalę zwycięstwa. Skuteczny blok i efektywne zagrania Pablo Bengolei sprawiły, że podopieczni Krzysztofa Stelmacha prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po wznowieniu gry goście starali się zwiększyć swoją dominację. Zadanie skutecznie utrudniały im błędy w polu serwisowym, popełniane przez olsztyńskich zawodników, oraz dobre zagrania Wytze Kooistry. Po autowym ataku Mattiego Oivanena radomianom udało się uzyskać najwżyszą do tej pory przewagę dwóch oczek (15:13). Dobry blok oraz punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Rafała Buszka przyczyniły się nie tylko do odrobienia strat, ale także do objęcia prowadzenia na drugiej przerwie technicznej przez podopiecznych trenera Stelmacha (16:15). Po wznowieniu gry olsztynianie szybko zwiększyli swoją dominację. Piłka setowa dla przyjezdnych pojawiła się po punktującej zagrywce Grzegorza Szymańskiego przy wyniku 24:18. Pierwsza próba zakończenia partii została udaremniona, jednak ostatecznie Szymański zdołał skutecznie zaatakować i tym samym zakończyć odsłonę na korzyść olsztyńskiego zespołu.

Świetna postawa holenderskiego atakującego pozwoliła radomianom cieszyć się ze znacznej przewagi już na początku drugiego seta. Wytze Kooistra skutecznie blokował zawodników przeciwnej drużyny, efektywnie atakował i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, co dało podopiecznym Roberta Prygiela dwa oczka zapasu na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry olsztynianie starali się odrobić straty. Mimo udanych prób wyrównania wyniku gościom ani na chwilę nie udało się objąć prowadzenia. Dopiero błąd przyjęcia po stronie radomskiego zespołu pozwolił olsztynianom cieszyć się z jednego oczka zapasu, a skuteczne zagranie Buszka dało im dwupunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę naprzemiennie dobrymi atakami popisywali się Buszek i Oivanen. Choć gospodarze starali się odrobić straty, co ułatwiały im błędy olsztyńskiego zespołu, to przyjezdni wywalczyli piłkę setową po sforsowaniu bloku przez Buszka. Radość ze zwycięstwa odebrał kolegom Piotr Hain, psując zagrywkę. Ostatecznie Matti Oivanen zakończył drugą odsłonę wynikiem 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od festiwalu zepsutych zagrywek i rywalizacji punkt za punkt. Dopiero skuteczny blok Macieja Dobrowolskiego i efektywne zagranie Buszka pozwoliło przyjezdnym zejść na pierwszą przerwę z dwoma oczkami zapasu. Początkowo sędziowie nie mogli kontynuować gry ze względu na problemy techniczne, jednak już po kilku minutach zawodnicy powrócili do rywalizacji. Radomianie nie tylko zdołali odrobić straty, ale także szybko objęli prowadzenie dzięki niezwykle szczelnemu blokowi (14:10). W tym momencie na boisku zaczął wyróżniać się Grzegorz Szymański, a jego skuteczne ataki i punkty zdobywane wprost z zagrywki w połączeniu z błędami radomian pozwoliły przyjezdnym prowadzić na drugiej przerwie technicznej 16:15. Po wznowieniu gry kibice byli świadkami rywalizacji punkt za punkt. Dopiero ataki Szymańskiego i Oivanena pozwoliły AZS-owi cieszyć się z dwóch oczek zapasu (22:20). Kamil Gutkowski starał się pomóc swojemu zespołowi w odrabianiu strat, jednak to olsztynianie mieli piłkę meczową przy wyniku 24:22. Dirk Westphal skutecznie udaremnił pierwszą próbę zakończenia spotkania. Skuteczny blok gości przypieczętował wygraną podopiecznych Krzysztofa Stelmacha.

MVP: Grzegorz SzymańskiCerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(19:25, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:
Czarni: Ostrowski (2), Grzechnik (5), Neroj (2), Wachni (7), Westphal (7), Kooistra (17), Kowalski (libero) oraz Bołądź, Kędzierski (1), Gutkowski (5) i Filipowicz
AZS: Dobrowolski (2), Bengolea (8), Buszek (13), Szymański (19), Oivanen (9), Hain (6), Żurek (libero) oraz Krzysiek i Łuka

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved