Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Dąbrowianki znacznie lepsze od Pałacu

ORLEN Liga: Dąbrowianki znacznie lepsze od Pałacu

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie były stawiane w roli faworyta w meczu z Tauronem Banimexem i nie sprawiły w nim niespodzianki. Bydgoszczanki tylko w pierwszej odsłonie podjęły walkę z rywalkami, w pozostałych oddając im zupełnie inicjatywę.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły miejscowe, które po asie serwisowym Ozge Cemberci prowadziły 3:0. Podopieczne Rafała Gąsiora szybko opanowały nerwy i po kontrze Agaty Karczmarzewskiej-Pury najpierw zbliżyły się na 3:5, a po jej punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki doprowadziły do wyrównania (5:5). Dąbrowianki z akcji na akcję traciły inicjatywę na parkiecie i gdy ze skrzydła zaatakowała Julia Twardowska, Pałac na pierwszej przerwie technicznej miał o dwa oczka więcej od rywalek z Zagłębia. Po zagrywce Aleksandry Liniarskiej Tauron Banimex doprowadził do stanu 9:9, ale gdy z obejścia uderzyła Katarzyna Połeć, na tablicy wyników było 12:10 dla gości. Podopieczne Nicoli Negro po raz kolejny zniwelowały straty, by po chwili przegrywać dwoma punktami, po drugiej przerwie technicznej pałacanki zaczęły uciekać aktualnym wicemistrzyniom Polski. Ze stanu 16:15 Twardowska wyprowadziła bydgoszczanki na 19:16. Sytuacja zmieniła się przy stanie 21:19, kiedy sprawy we własne ręce wzięły Elżbieta Skowrońska i Racheal Adams, doprowadzając do wyrównania (21:21). Joanna Staniucha-Szczurek przełamała zespół znad Brdy na 23:22, a po kontrataku Skowrońskiej dąbrowianki cieszyły się z wygranej w premierowej odsłonie meczu (25:23).

Niezrażone porażką w końcówce pierwszego seta bydgoszczanki ruszyły na zespół z Zagłębia w drugiej partii. Po bloku Karczmarzewskiej-Pury na Staniusze-Szczurek Pałac prowadził 3:1, jednak miejscowe dzięki punktowej zagrywce Ozge Cemberci remisowały 7:7. Mimo że gra się wyrównała, przewaga wciąż leżała po stronie gości. Dopiero Liniarska blokując Twardowską, dała Tauronowi Banimexowi pierwsze prowadzenie w tej odsłonie meczu (12:11). Podopieczne Rafała Gąsiora wyrównały jeszcze na 12:12, ale gdy na linii dziewiątego metra pojawiła się Skowrońska, zespół przyjezdnych stanął w miejscu. Pałacanki miały duże problemy ze skończeniem ataku, a sytuacyjne piłki z łatwością były podbijane przez dąbrowianki lub zatrzymywane w bloku. W efekcie ze stanu 12:12 błyskawicznie zrobiło się 22:12 i mimo że niemoc przyjezdnych przełamała Paulina Głaz, wicemistrzynie Polski gładko wygrały seta 25:13.

Zespół Nicoli Negro rozpoczął trzecią odsłonę meczu z wysokiego C, kontynuując dobrą grę z poprzedniej partii. W mig zrobiło się 6:0 i choć po drugiej stronie siatki ciężar gry Pałacu starała się wziąć na siebie Tamara Kaliszuk, gospodynie wciąż utrzymywały kilkupunktowy dystans. Po pierwszej przerwie technicznej Tauron Banimex nieco się rozluźnił, co wykorzystane zostało przez pałacanki, które po asie serwisowym Moniki Naczk przegrywały 6:9. Zabłębianki szybko przełamały przestój i gdy punkt blokiem dołożyła Cemberci, w Dąbrowie Górniczej było 13:6. Ekipa Rafała Gąsiora bezradnie patrzyła na poczynania rywalek, które z każdą akcją powiększały przewagę. Gdy piłkę na 21:9 skończyła Adams zapowiadało się na pogrom, ale pałacanki, przegrywając 12:24, ruszyły do przodu, broniąc aż dziewięć piłek meczowych. Spory w tym udział miały same dąbrowianki, które sprawiły, że przyjezdne nabrały pewności siebie, zbliżając się po bloku Marty Biedziak na Katarzynie Urban na 20:24. W końcu niemoc ekipy Nicoli Negro przełamała Urban, ustalając wynik seta na 25:20.

MVP: Ozge Cemberci

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:13, 25:20)

Tauron: Staniucha-Szczurek (10), Liniarska (6), Gonzaga (13), Cemberci (6), Adams (10), Skowrońska (13), Strasz (libero) oraz Urban (2) i Kaczmar
Pałac: Pieczka (4), Bidziak (2), Połeć (4), Twardowska (7), Naczk (7), Pura (11), Wysocka (libero) oraz Dybek, Sawoczkina, Kaliszuk (6) i Fojucik