Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Czy Impel ponownie urwie punkt Chemikowi?

ORLEN Liga: Czy Impel ponownie urwie punkt Chemikowi?

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Chemik Police będzie podejmował trzecią drużynę w tabeli - Impel Wrocław. Niekwestionowanym faworytem tego meczu są policzanki, które nie straciły żadnego punktu na własnym boisku.

Chemik Police wygrał w poprzedniej kolejce mecz w Legionowie 3:0 i zapewnił sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Policzanki do tej pory przegrały tylko dwa mecze, nic więc dziwnego, że inne rozstrzygnięcie niż ich zwycięstwo będzie traktowane jako spora niespodzianka. Beniaminek z Polic pod wodzą nowego trenera, Giuseppe Cuccariniego, odniósł sześć kolejnych ligowych zwycięstw i o siedem punktów wyprzedza swoje rywalki z Wrocławia. Pomimo słabszego występu w pierwszym secie przeciwko Legionovii Chemik pokazał prawdziwy charakter i pokonał ekipę z Mazowsza 32:30. W kolejnych setach polickiej drużynie grało się łatwiej i zapewniła sobie ona trzy oczka. – Wydaje mi się, że to będzie trudne spotkanie. Wrocławski Impel ma w tym sezonie silny zespół i ambitne cele. Będziemy musiały się dobrze przygotować do tego spotkania i być maksymalnie skoncentrowane. Ten pojedynek nie będzie dla mnie szczególnym, mimo że po drugiej stronie siatki gra moja siostra. Na boisku nie ma sentymentów – powiedziała Anna Werblińska.

W pierwszej rundzie po bardzo dobrym widowisku Chemik zdołał wywieźć ze stolicy Dolnego Śląska dwa cenne punkty. Chemik przegrywał w setach 1:2, lecz dzięki doświadczonym zawodniczkom zdołał wygrać całe spotkanie 3:2. Z kolei wrocławianki przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów w ostatnich meczach. Można wręcz powiedzieć, że pojedynki z ich udziałem nie są godne polecania dla widzów o słabych nerwach. W ubiegłą niedzielę podopieczne Tore Aleksandersena ze spuszczonymi głowami przegrywały 0:2 w setach oraz w trzeciej partii 13:19 z BKS-em Bielsko-Biała. Gdy wydawało się, że wszystko jest stracone, wola walki oraz silny charakter dały o sobie znać i dzięki temu drużyna z Wrocławia wygrała całe spotkanie w stosunku 3:2. Prawdziwą „armatą” okazała się być Bogumiła Pyziołek, która została wybrana MVP tego meczu. – Trochę przespałyśmy początek meczu. Gdy miałyśmy jeszcze sporo sił, grałyśmy bardzo słabo, a potem z biegiem czasu zaczęłyśmy prezentować lepszy poziom, mimo że zmęczenie było już odczuwalne. Cieszę się, że wygrałyśmy to trudne spotkanie i zdołałyśmy przełamać własną niemoc. Radość jest duża, mimo tego straconego jednego punktu, który i tak nie będzie już miał zbyt dużego znaczenia, bo faza play-off rządzi się swoimi prawami – powiedziała Katarzyna Konieczna.

W 1/4 Pucharu Challenge Impel uległ w spotkaniu wyjazdowym francuskiej drużynie SF Paris Saint-Cloud 2:3, choć w piątym secie przez długi okres czasu utrzymywał się korzystny dla polskiego zespołu wynik. Wrocławianki rewanż rozegrają we własnej hali. Zmęczenie i długa podróż do stolicy Francji na pewno będą miały wpływ na formę i dyspozycję wrocławianek w niedzielnym meczu.

Faworytem tego meczu według firmy Unibet będzie Chemik, którego zwycięstwo wycenione jest w stosunku 1,35:1. Za wygraną worcławskiej ekipy można uzyskać dwa razy wyższy kurs (2,95:1).