Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Było więcej emocji niż siatkówki

Maciej Pawliński: Było więcej emocji niż siatkówki

fot. Joanna Skólimowska

Spotkanie pomiędzy Transferem Bydgoszcz a AZS-em Politechnika Warszawska rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. - Mecz nie stał może na najwyższym poziomie, ale był bardzo zacięty - powiedział po spotkaniu kapitan warszawskich akademików.

Piątkowy pojedynek rozgrywany w bydgoskiej hali Łuczniczka spokojnie można nazwać pojedynkiem błędów. Obie drużyny w ciągu pięciu setów myliły się aż siedemdziesiąt dziewięć razy – 34 razy gospodarze, zaś 45 razy goście. Nic więc dziwnego, że właśnie wokół tego tematu skupili się kapitanowie oraz trenerzy na pomeczowej konferencji prasowej.

– Gratulacje dla zwycięzców. Myślę, że w spotkaniu było wszystko. Były emocje, ładne akcje, proste błędy i dużo walki – powiedział Wojciech Jurkiewicz. – Wygrała drużyna, która zachowała chłodniejszą głowę do końca – podsumował kapitan bydgoszczan.

Nieco więcej do powiedzenia miał Maciej Pawliński. Zawodnik Politechniki Warszawskiej poza oceną gry odniósł się także do wagi, jaką dla obu zespołów mają zdobyte punkty. – W tym meczu walka toczyła się o bardzo ważne punkty dla jednej i dla drugiej drużyny, co zresztą było widać na boisku. Więcej było emocji niż siatkówki, było dużo szarpanej gry – przyznał przyjmujący stołecznej drużyny. – Mecz nie stał może na najwyższym poziomie, ale był bardzo zacięty. Cieszymy się, że wygraliśmy, bo te dwa punkty przybliżają nas do gry w play-off i z tego powodu jesteśmy szczęśliwi. Może mniej z gry, jaką dzisiaj zaprezentowaliśmy, ale punkty są bardzo ważne – zakończył Pawliński.Zadowolenia z dwóch cennych oczek dopisanych do konta AZS-u nie krył także Jakub Bednaruk. – Ciułamy te punkty, nieważne jak, nieważne w jakim stylu. Najważniejsze będzie, żeby mieć przewagę przed dziewiątym zespołem po ostatniej kolejce – nie bezzasadnie zauważył. – Często się tak zdarza, a ja będę to powtarzał, że lepiej brzydko wygrać, niż pięknie przegrać, a dzisiaj to było bardzo dobrze widać. Na pewno trener drużyny z Bydgoszczy nie będzie zadowolony z poziomu gry swojego zespołu, ja też nie jestem zadowolony, ale generalnie liczą się tylko te dwa punkty i nic więcej mnie nie interesuje – podsumował Bednaruk. Szkoleniowiec Politechniki Warszawskiej dodał także, że co prawda nie robi tego zbyt często, ale po tym spotkaniu musi wskazać na jednego ze swoich graczy, który zasłużył na szczególne wyróżnienie. – Jest u nas jeden zawodnik, który często jest w cieniu, a rzadko błyszczy, a dzisiaj Dawid Gunia był profesorem, zagrał genialne zawody, tak grał, że aż przyjemnie było na niego patrzeć. Chciałbym, żeby tę nagrodę MVP można było podzielić na pół – powiedział trener. Rzeczywiście Gunia w spotkaniu z AZS-em Politechniką Warszawską zdobył dziewiętnaście punktów, tyle samo co wybrany na najlepszego zawodnika meczu Artur Szalpuk. Dziewięć oczek z dorobku środkowego Politechniki to bloki, zaś atak utrzymał na poziomie 71% skuteczności.

Z kolei słynący z niezwykle długich i interesujących wywodów Vital Heynen dosyć zwięźle podsumował wczorajsze wydarzenia. – Przede wszystkim nie wiem, od czego zacząć – przyznał. – Te dwa punkty zdecydowanie należały się przeciwnikowi, dlatego też gratuluję. Już przed rozpoczęciem tego spotkania wiedzieliśmy, że to będzie długi mecz, bo patrząc przez pryzmat potencjału, możliwości fizycznych i umiejętności w ataku, rywal jest silną drużyną – zauważył Belg. – Myślę, że realizowaliśmy nasze założenia przez większość czasu, jednak zatrzymywaliśmy się koło 20 punktu. Tie-break z kolei potoczył się bardzo szybko, popełniliśmy cztery błędy w zagrywce, sześć razy zostaliśmy zablokowani, więc oni potrzebowali tylko pięciu ataków, by wygrać, co wykorzystali – szczegółowo analizował szkoleniowiec Transferu. – Oczywiście cieszy nas jeden punkt, ale więcej szczęścia mieliśmy w Kędzierzynie – zakończył.

źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved