Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cuprum Lubin górą w starciu z Krispolem Września

I liga M: Cuprum Lubin górą w starciu z Krispolem Września

Mimo że inaugurujący pojedynek 21. kolejki spotkań I ligi mężczyzn pomiędzy Cuprum Lubin a Krispolem Września zakończył się w trzech setach, tylko na pozór wskazuje na łatwe zwycięstwo gospodarzy. Siatkarze z Wrześni wysoko zawiesili poprzeczkę.

Na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej na zapleczu PlusLigi tak naprawdę wiadomo niewiele. Z pewnością z pierwszego miejsca do play-off przystąpi MKS Banimex Będzin, z kolei kto uplasuje się na dalszych pozycjach, ważyć się będzie do ostatniego spotkania. Dotyczy to również zespołów Cuprum Lubin i Krispolu Września, które przed główną częścią sezonu w ligowej tabeli chcą być jak najwyżej.

Tymczasem na boisku podopieczni Marka Jankowiaka jak równy z równym walczyli z faworyzowanym Cuprum Lubin. Po drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili różnicą trzech punktów (19:16) i nic nie zapowiadało, że coś w tej partii może się jeszcze zmienić. Drużyna Pawła Szabelskiego ambitnie próbowała walczyć, lecz miejscowi wciąż utrzymywali trzypunktowy dystans, zwyciężając 25:22.

Na początku drugiej partii delikatna przewaga zarysowała się po stronie wrześnian. Krispol prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:7, lecz po wznowieniu gry do pracy ostro wzięli się gospodarze, błyskawicznie wyrównując, a następnie przełamując rywala (12:9). Przewaga zespołu z Zagłębia Miedziowego wkrótce urosła do czterech oczek (16:12), ale Wielkopolanie doprowadzili do walki na styku. Najpierw zrobiło się 16:14, by po chwili Cuprum miało tylko oczko przewagi (22:21). Do końca partii na parkiecie trwała zażarta walka, z której zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 25:22.

Przegrana końcówka drugiego seta nieco podcięła skrzydła ekipie Marka Jankowiaka po zmianie stron. Krispol nie był już taki skuteczny, oddając seta numer trzy do 18. Po piątkowej potyczce wrześnianie mogą stracić wysokie, szóste miejsce na rzecz nyskiej Stali, która zmierzy się z Camperem Wyszków. Ci drudzy jeszcze przed play-off będą chcieli odzyskać fotel wicelidera, na którym od czwartku zasiada Cuprum Lubin.

KS Cuprum Mundo Lubin – Krispol Września 3:0
(25:22, 25:22, 25:18)