Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bućko: Celem na ten sezon jest 9. miejsce w ligowej tabeli

Bartosz Bućko: Celem na ten sezon jest 9. miejsce w ligowej tabeli

fot. Daniel Kordos

W ostatnim czasie gra BBTS-u charakteryzowała się przede wszystkim brakiem ducha walki, który konieczny jest, by zdobywać punkty. - Widać różnicę pomiędzy tym, co prezentowaliśmy w ostatnich meczach, a naszą postawą dziś - mówi Bartosz Bućko.

Po ostatnich porażkach i zmianie trenera bielscy kibice nie sądzili, że będziecie potrafili postawić trudne warunki bełchatowianom. To udało się w połowie drugiego i końcówce trzeciego seta.

Bartosz Bućko:Cieszymy się niezmiernie z poprawienia jakości naszej gry. Dodatkowo radosną wiadomością jest dla nas to, że mimo przegranego spotkania wszyscy kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem i osoby znające się na siatkówce podkreślali, że widzą różnicę pomiędzy tym, co prezentowaliśmy w ostatnich spotkaniach, a naszą postawą dzisiaj. Mamy nadzieję, że będziemy grać jeszcze lepiej i powoli poprawimy podstawowe elementy siatkarskiego rzemiosła, których nam ostatnio brakowało. Niektórzy zarzucali naszemu zespołowi brak ducha walki i starania się o każdy punkt – w dzisiejszym spotkaniu było widać, że to wróciło. Jesteśmy dobrej myśli i będziemy walczyć, by ugrać jak najwięcej w nadchodzących pojedynkach.

A jak czujecie się po wtorkowej zmianie trenera – na ile już jesteście zgrani?Trener Krebok na pewno wniósł bardzo dużo pozytywnej atmosfery do naszego zespołu. O tym, czy tak naprawdę jesteśmy na dobrej drodze, powiem, kiedy wygramy pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca. Na razie przegraliśmy z bełchatowianami, ale nasza gra jest coraz lepsza i myślę, że powinniśmy odnieść zwycięstwa w kolejnych dwóch spotkaniach – jest to o tyle ważne, że musimy to zrobić, by utrzymać się w PlusLidze.

W ostatnim czasie sporo było słychać o tym, że do waszego nastawienia wkradł się defetyzm – między innymi przez to, że coraz bliżej wam do walki o utrzymanie. Widać, że od wtorku sporo się zmieniło w tej kwestii.

Chyba już zdajemy sobie sprawę, szczególnie po tej dzisiejszej porażce, że pozycja poza ósemką jest dla nas nieunikniona. Będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w barażowych spotkaniach. Celem na ten sezon jest 9. miejsce w ligowej tabeli i mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować. Będziemy się starać, a przede wszystkim walczyć o to, by te założenia stały się rzeczywistością.

Czyli obiecujecie, że tak efemerycznego dla was w ostatnim czasie ducha walki nie zabraknie?

Obiecujemy, że zrobimy wszystko, żeby wygrać każde kolejne spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved