Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawiszanki wciąż wierzą w awans do play-off

Zawiszanki wciąż wierzą w awans do play-off

fot. archiwum

Cztery punkty - to strata siatkarek Zawiszy Sulechów do czwartego miejsca i udziału w play-off. - Bezsensownie pogubiłyśmy punkty w meczach, które powinnyśmy wygrać i same zafundowałyśmy sobie takie nerwy w końcówce sezonu - mówi Marta Wellna.

Do zajmującego czwarte miejsce w tabeli zespołu Budowlanych Toruń Zawisza na dwie kolejki przed końcem traci cztery punkty. Ostatni mecz rundy zasadniczej podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego zagrają właśnie z toruniankami. Nie wszystko jednak zależy od nich, bo nie tylko muszą wygrać w najbliższej kolejce z Wisłą Kraków, ale również liczyć na potknięcie Budowlanych. Kapitan Zawiszy wciąż jednak wierzy w awans do play-off. – Miejmy nadzieję, że jest to cały czas realne. Najbliższe dwie kolejki powinny pokazać, czy nam się to uda, czy też nie. Miałyśmy kilka spotkań, łagodnie mówiąc, bardzo nieudanych. Mam tu na myśli mecz w Murowanej Goślinie i mecz z Karpatami Krosno u nas, które nam kompletnie nie wyszły. Jeśli na koniec nie uda nam się znaleźć w pierwszej czwórce, to same sobie będziemy pluć w brodę. Bezsensownie pogubiłyśmy punkty w meczach, które powinniśmy wygrać i same zafundowałyśmy sobie takie nerwy w końcówce sezonu – twierdzi na antenie Radia Zachód Marta Wellna.

W ten weekend siatkarki Zawiszy mają wolne, w kolejnym zmierzą się z Wisłą w Krakowie. W ostatniej kolejce podejmować będą Budowlanych Toruń i być może to właśnie będzie mecz o awans do „czwórki”. – W tym tygodniu trenujemy troszeczkę mocniej. Nie jest to związane z końcówką sezonu, lecz z tym, że najbliższy weekend mamy wolny. W tygodniu poprzedzającym mecz będzie trochę lżej, żeby złapać trochę świeżości – mówi Marta Wellna. – Do każdego spotkania staramy się podejść profesjonalnie i w pełnej koncentracji. Ostatnie mecze są dla nas bardzo ważne, ponieważ gramy o „czwórkę”. Wszystko zależy tylko od nas i od naszej postawy na boisku. Wierzę, że podołamy zadaniu i wygramy oba spotkania – dodaje cytowana przez stronę klubową Katarzyna Bury.

źródło: inf. własna, Radio Zachód, zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved