Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janusz Bułkowski: Sport uczy pokory

Janusz Bułkowski: Sport uczy pokory

fot. plusliga.pl

We wtorek oficjalnie potwierdzono informację o rozstaniu Janusza Bułkowskiego z beniaminkiem PlusLigi. - Było sporo chwil, które przechodziły ze skrajności w skrajność. To dla mnie spory bagaż doświadczeń - o swojej pracy w BBTS-ie mówi trener.

We wtorek – za porozumieniem stron – rozwiązał pan umowę z klubem. Nie widział pan możliwości poprawy gry zespołu?

Janusz Bułkowski:Możliwości są zawsze. Zrobiliśmy bardzo dużo, żeby poprawić naszą grę. Przede wszystkim skupialiśmy się na aspekcie mentalnym, bo fizycznie zespół przygotowany jest dobrze. Próbowaliśmy więc dotrzeć do „głów” chłopaków. Ale ostatnie wyniki znów były słabe, dlatego trzeba było coś zmienić.

Spędził pan w Bielsku-Białej ponad półtora roku. Jak będzie pan wspominał ten czas?Bardzo miło. Tak naprawdę miałem w Bielsku dwa bieguny. W pierwszym roku mojej pracy był awans, piękne chwile. Co za tym idzie – wszystko układało się po naszej myśli. Teraz nadeszły zupełnie inne chwile w PlusLidze. Wiedzieliśmy jednak jaki mamy zespół, a żeby coś wywalczyć, najpierw trzeba zainwestować. Wierzyłem jednak, że jesteśmy w stanie walczyć. Wola walki i „serce” do gry – na te dwa czynniki liczyłem najbardziej. Ale z perspektywy czasu nie udało się.

– Na pewno zebrałem bardzo duże doświadczenie. Kiedy wygrywaliśmy, wszystko było w porządku. Ostatnie tygodnie to jednak „dołek” i próba odmiany zespołu. Próbowaliśmy różnych metod, np. wspólne wyjście na kręgle czy jakieś spotkanie integracyjne. Ale nie przyniosło to zamierzonego skutku. Mimo wszystko jednak chciałbym podziękować wszystkim osobom, z którymi miałem okazję współpracować, a także zawodnikom za wspólnie wykonywaną pracę.

Ostatnie wyniki to na pewno nie najlepszy etap pańskiej pracy z BBTS-em. Gdyby jednak wskazać taki moment?

Mimo iż przegraliśmy mecz z Jastrzębiem, to był to według mnie najlepszy mecz w naszym wykonaniu. To był taki pozytyw w perspektywie kolejnych spotkań. Może jeszcze nie zielone światełko, ale mecz dający nadzieję na lepsze jutro. Później był jednak mecz w Częstochowie, który powinniśmy wygrać, a ponieśliśmy porażkę. A kiedy przegraliśmy z Transferem, przyszło ogromne rozczarowanie. Okazało się, że znów jesteśmy w tym samym miejscu.

Jak ocenia pan czas spędzony w Bielsku-Białej w kontekście swojej pracy szkoleniowej?

– Zebrałem bardzo duże doświadczenie. To też taka sytuacja potwierdzająca tezę, że sport uczy pokory. I na pewno taką lekcję zebrałem, a to może zaowocować w przyszłości. Było sporo chwil, które przechodziły ze skrajności w skrajność. To dla mnie spory bagaż doświadczeń.

Jakie plany ma na najbliższe dni Janusz Bułkowski?

– Będę chciał teraz odpocząć i odstresować się. Co będzie później, zobaczymy.

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved