Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: My też potrzebujemy punktów

Izabela Bełcik: My też potrzebujemy punktów

fot. Cezary Makarewicz

- Nie wyobrażam sobie, abyśmy podeszły do meczu z Legionovią inaczej. Chcemy wygrać to spotkanie i zainkasować pełną pulę w tym pojedynku - o rywalizacji zespołów z dwóch końców tabeli w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówiła Izabela Bełcik.

Poza trzecią partią nie miałyście większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pałacanki nie postawiły wam dużych wymagań?

Izabela Bełcik:Dopóki grałyśmy tak, jak miałyśmy grać, ryzykując zagrywką, a nasza gra w miarę poprawnie układała się w ataku, wszystko było tak, jak trzeba. Dopiero trzeci set zaczął się, a następnie poszedł w złym kierunku. Wydaje mi się, że zbyt szybko uwierzyłyśmy, że czegokolwiek byśmy się na boisku nie dotknęły, to i tak by się udało. Trzeba przyznać, że dziewczyny z Bydgoszczy bardzo dobrze zagrały w obronie, do tego doszły ataki ze środka i szybkie kontry. Pałac zasłużenie wygrał tego seta.

Justyna Łukasik zdobyła statuetkę MVP spotkania w Bydgoszczy. Chyba trudno o lepsze zastąpienie kontuzjowanej koleżanki, Julii Szeluchiny.– Cieszymy się, że Justyna gra. Weszła do szóstki z marszu, będąc w stanie zastąpić Julę (Julię Szeluchinę – przyp. red.). Mam nadzieję, że będzie grała coraz lepiej, tym bardziej że ma doświadczenie z minionego sezonu. Wówczas była w podobnej sytuacji, a ja bardzo liczę, że tym razem będzie tak samo!

Ilość zdobytych punktów blokiem pomiędzy Atomem Trefl a Pałacem to prawdziwa przepaść. Czy to skutek realizacji założeń taktycznych, czy „dzień konia” obu środkowych?

– Czasami zdarza się, że mimo iż mamy jakiś zespół dobrze rozpracowany, to dajemy się obijać przeciwnikowi. Rywal gra super w ataku i zahacza o nasze ręce, a my nie jesteśmy w stanie go zatrzymać. W meczu z Pałacem jedno i drugie ze sobą współdziałało. Miałyśmy dobre założenia taktyczne, a i nasze środkowe były w dobrej dyspozycji.

Obok gry blokiem duża dysproporcja między wami była w przyjęciu zagrywki. To efekt łatwych serwisów pałacanek czy koncertowej gry przyjmujących Atomu Trefla?

– W drużynie mamy dobre przyjmujące. Swoją drogą nie sądzę, aby zagrywka dziewczyn z Pałacu była słaba i bardzo czytelna. Po prostu „siedziało” nam przyjęcie i to było widać na boisku.

Za tydzień w ostatnim meczu fazy zasadniczej zmierzycie się z Siódemką Legionovią. Atom Trefl nie ma już szans na zakończenie rundy rewanżowej w fotelu lidera, ale za to punktów bardzo potrzebują legionowianki. Jak podejdziecie do tego spotkania?

– My też potrzebujemy punktów i nie wyobrażam sobie, abyśmy podeszły do meczu z Legionovią inaczej niż do każdego innego. Chcemy wygrać to spotkanie i zainkasować pełną pulę w tym pojedynku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved