Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra i VfB Friedrichshafen rozpoczęły współpracę

PGE Skra i VfB Friedrichshafen rozpoczęły współpracę

fot. archiwum

Siatkarze Skry Bełchatów w środę ciężko pracowali na korzystny rezultat w wyjazdowym meczu z VfB Friedrichshafen, lecz dłużni nie pozostali im włodarze obu klubów. Od środy dwunastokrotny mistrz Niemiec jest czwartym klubem partnerskim bełchatowian.

Pierwsze spotkanie rundy challenge Pucharu CEV pomiędzy VfB Friedrichshafen a Skrą Bełchatów nie było jedynym „łącznikiem” dla tych dwóch klubów w ostatnich kilku dniach. Z inicjatywy Jurgena Hauke, prezesa VfB, od jakiegoś czasu toczyły się rozmowy mające na celu nawiązanie niemiecko-polskiej współpracy pomiędzy oboma klubami. W środowe południe w siedzibie drużyny z Friedrichshafen podpisano stosowną umowę o współpracy i dwunastokrotny mistrz Niemiec jako czwarty dołączył do grona klubów partnerskich Skry Bełchatów. Obok teamu zza zachodniej granicy z zespołem siedmiokrotnych mistrzów Polski od jakiegoś czasu współpracuje już AZS Częstochowa, Transfer Bydgoszcz i CBL Polonia Londyn.

Początkowo współpraca klubów ma się wiązać ze szkoleniem młodzieży, wspólnymi działaniami marketingowymi czy poprawą wizerunku siatkówki w mediach. W planach jest także wzajemna promocja oraz organizacja turniejów siatkarskich. – Skra to jeden z najlepszych klubów w Europie, dlatego z chęcią będziemy współpracować – mówił Hauke.

Drugim frontem niemiecko-polskiego porozumienia jest walka z obecnym systemem wydatków, jakie mają zespoły w związku z występami w europejskich pucharach. – W Niemczech musimy płacić telewizji za transmisje, a bez tego nie można grać w Lidze Mistrzów. Wy macie Polsat, który relacjonuje spotkania – przyznał sternik VfB.

źródło: skra.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved