Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Miguel Falasca: Nie graliśmy tak dobrze, jak potrafimy

Miguel Falasca: Nie graliśmy tak dobrze, jak potrafimy

fot. Joanna Skólimowska

Po pierwszym meczu w najlepszej ósemce męskich zespołów Pucharu CEV PGE Skra jest o krok bliżej półfinału niż VfB Friedrichshafen. Zwycięstwo 3:2 nie było piękne, ale za to bardzo cenne. - Jestem zadowolony, że udało się wygrać - uznał Falasca.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w rundzie challenge Pucharu CEV po raz kolejny trafili na ekipę z Niemiec. Tym razem ich rywalem był dobrze znany polskim kibicom zespół VfB Friedrichshafen, z którym teamy z PlusLigi wielokrotnie miały okazję się mierzyć. O tym, że VfB to niełatwy rywal, nikomu mówić nie było trzeba, a boisko doskonale to potwierdziło.

W dosyć nierównym pojedynku we Friedrichshafen zwycięscy okazali się podopieczni Miguela Falaski, którzy potwierdzili swoją wyższość nad rywalem dopiero po tie-breaku. Spotkanie momentami stało na bardzo wysokim poziomie, jednak w każdym z setów na boisku wyraźnie dominowała jedna z ekip, co w pewien sposób obniżyło „emocjonalną” wartość tego spotkania. Opiekun bełchatowian przyznał, że jest zadowolony z wygranej, ale oczekiwał lepszej gry swoich siatkarzy. – Nie graliśmy w tym meczu tak dobrze, jak potrafimy grać i jak chcieliśmy grać. W szczególności w zagrywce popełniliśmy zbyt dużo błędów, a rywale w tym elemencie prezentowali się bardzo dobrze. Mimo wszystko jestem zadowolony, że udało się wygrać ten pojedynek – podsumował Miguel Falasca na pomeczowej konferencji prasowej.

Mniej zadowolony po porażce był oczywiście trener gospodarzy, Stelian Moculescu. Wieloletni opiekun drużyny z południa Niemiec nie ukrywał, że z tak dużą ilością popełnionych błędów nie można było myśleć o pokonaniu tak mocnego zespołu, jakim jest Skra Bełchatów. – Przez długą część trwania meczu mieliśmy okazję oglądać dobre widowisko i znakomitą grę w siatkówkę. Trzeba przyznać, że Skra Bełchatów to silny zespół, przeciwko któremu nie można pozwolić sobie na błędy, a w szczególności na taką ilość, jaką my popełniliśmy. Trudno jest dostać od nich darmowo jakąś piłkę. Siatkarze z Bełchatowa lepiej realizowali swoje zadania na boisku i stąd ich zwycięstwo – zakończył.źródło: CEV, vfb-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved