Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kłopoty zdrowotne siatkarzy Czarnych Radom

Kłopoty zdrowotne siatkarzy Czarnych Radom

fot. Sabina Bąk

Aż czterech zawodników Czarnych Radom wykluczyły z treningów kontuzje i choroby. Jozef Piovarci, Adam Kamiński i Adam Kowalski w ogóle nie trenują. Wytze Kooistra wykonuje tylko część ćwiczeń. Czarni mogą więc zagrać z AZS-em Olsztyn mocno osłabieni.

Już w ostatnim ligowym spotkaniu z AZS-em Częstochowa nie zagrali Jozef Piovarci i Adam Kamiński. Obaj środkowi bloku mają kontuzje barków, Piovarci prawego, a Kamiński lewego. Urazy są na tyle poważne, że w tym tygodniu w ogóle nie trenują. Obaj nie zagrają w związku z tym w sobotnim spotkaniu Czarnych z Olsztynem. Ponownie na środku siatki zagrają wychowankowie Czarnych, Bartłomiej Grzechnik i Michał Ostrowski, którzy po spotkaniu z Częstochową zebrali dobre recenzje.

Jednak to nie koniec kłopotów zdrowotnych w radomskiej drużynie. W zajęciach nie uczestniczy także Adam Kowalski. Libero radomian jest chory. – Kowalski ma anginę i leży w łóżku – przyznaje Robert Prygiel, trener Czarnych. – Są bardzo małe szanse na to, żeby mógł zagrać w sobotę. Przygotowujemy się na jego nieobecność.

Wszystko wskazuje na to, że na boisku w starciu z akademikami zastąpi go Paweł Filipowicz. Oprócz trójki zawodników, którzy się kurują, czwarty, Kooistra, ćwiczy jedynie w ograniczonym zakresie. Holender narzeka na ból pleców. To wszystko znacznie ogranicza pole manewru trenerowi Pryglowi. – Przed meczem w Częstochowie mówiłem, że nie jesteśmy osłabieni nieobecnością zawodników, a mamy jedynie zmniejszone pole manewru – przypomina Prygiel. – Podtrzymuje swoje zdanie, z tym że teraz pole manewru jest bardzo wąskie.Jeśli nie będzie mógł zagrać Kooistra, być może trener Czarnych sięgnie po Rafała Farynę. Atakujący radomian w rozgrywkach Młodej Ligi zanotował kilka dobrych występów. W Młodej Lidze regularnie występuje także Paweł Filipowicz, grając jako libero na zmianę z młodszym bratem Piotrem. Przed tygodniem Czarni pokazali, że potrafią wyjść obronną ręką z opresji i znaleźć rozwiązanie problemów kadrowych. W sobotę, z Olsztynem, ponownie będą musieli udowodnić, że mimo kłopotów wciąż są solidną drużyną. Siatkarze bardzo liczą na doping kibiców.

Więcej w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved