Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wygrana SMS-u Spała w Kaliszu

II liga M: Wygrana SMS-u Spała w Kaliszu

Młodzież prowadzona przez Jacka Nawrockiego bardzo dobrze zaprezentowała się podczas ostatniego ligowego spotkania. SMS PZPS Spała wygrał 3:1 kolejny mecz, jednak gdyby kaliszanie zagrali lepiej, to oni mogliby zostać zwycięzcami.

Już premierowa odsłona pokazała, że pojedynek ten będzie dobrym siatkarskim widowiskiem. Siatkarze ze Spały uzyskali nieznaczną przewagę i długo ją utrzymywali. Po dobrej zagrywce Pawła Gryca przyjezdni prowadzili już 18:14, a trener kaliszan postanowił poprosić o czas. Przerwa podziała na gospodarzy bardzo mobilizująco, bowiem silne serwisy kapitana MKS-u doprowadziły do remisu 19:19. Kibicie zgromadzeni w hali przy ulicy Łódzkiej liczyli na zaciętą końcówkę pierwszego aktu i tak się również stało. Zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce najpierw obronili cztery setbole, a po skutecznym serwisie Wojciecha Pytlarza i zagraniu Mateusza Skadłubowicza wygrali pierwszego seta 30:28.

Początek drugiej partii należał ponownie do kaliszan, którzy po dobrych zagrywkach prowadzili 8:5. Szkoleniowcy ze Spały zdecydowali się poprosić o czas. Gdy oba zespoły powróciły na parkiet, przyjezdni stopniowo odrabiali straty. Kaliscy przyjmujący mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki Jakuba Zwiecha, co szybko przełożyło się na wynik, bowiem teraz to SMS uzyskał jednopunktową przewagę (15:14). Trener MKS-u Marian Durlej poprosił do siebie swoich podopiecznych. Po wznowieniu gry na parkiecie obserwowaliśmy zaciętą wymianę punkt za punkt. Młodzież ze Spały uzyskała kilkupunktową przewagę, następnie ją powiększyła, a po zagraniu z przechodzącej piłki wspomnianego wcześniej Zwiecha wygrała drugi akt 25:21.

Kolejna odsłona to również bardzo wyrównana rywalizacja obu zespołów. Gra punkt za punkt toczyła się niemal od początku do końca. Do stanu 19:18 dla MKS-u Kalisz to gospodarze utrzymywali jednopunktową przewagę. Następnie blok kaliszan i autowy atak gości dał wynik 23:21. Siatkarze ze Spały mimo młodego wieku zachowali więcej zimnej krwi i doprowadzili do remisu 23:23. Trzeci set zakończył się pomyślnie dla zawodników SMS-u, którzy dzięki skróconemu serwisowi Jakuba Zwiecha i po dobrym ataku Jana Fornala wygrali kolejną partię 27:25.

W następnym secie siatkarze prowadzeni przez Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka próbowali szybko odrobić straty. Dobra gra kaliszan przełożyła się na wynik i to oni prowadzili 8:3, taki obrót spraw nie zadowolił szkoleniowców gości, którzy poprosili do siebie swoich podopiecznych. Gdy obie ekipy powróciły na parkiet, zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce ciągle utrzymywali swoją przewagę. Przy stanie 13:9 trener Durlej dał szansę gry drugiemu rozgrywającemu Jakubowi Wagnerowi. Jak się później okazało, zmiana ta była niepotrzebna, bowiem drużyna SMS-u doprowadziła do stanu 14:13, a szkoleniowiec MKS-u posadził na ławce Wagnera. Dobrze grająca młodzież ze Spały była nie do zatrzymania. Kaliscy trenerzy rotowali składem i na parkiecie pojawił się Tomasz Kowalski. Roszady w składzie na niewiele się zdały, bowiem ostatni set wygrali goście 25:21.

MKS Kalisz – SMS PZPS Spała 1:3
(30:28, 21:25, 25:27, 21:25)

MKS: Porada, Pytlarz, Skadłubowicz, Lipa, Konieczny, Ozdowski, Wroniecki (libero) oraz Kowalski, Piechociński, Wagner i Łazarowicz
SMS PZPS: Gryc, Zwiech, Śliwka, Bieńkowski, Kochanowski, Fornal, Zabłocki (libero) oraz Siemiątkowski, Komenda, Szaniawski i Lipiński