Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: Chcemy wygrać zarówno ligę, jak i Puchar Polski

Giuseppe Cuccarini: Chcemy wygrać zarówno ligę, jak i Puchar Polski

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Trener nie jest od wrzasków. Moim zadaniem jest analizowanie tego, co się dzieje na boisku, wyciąganie wniosków i przekazywanie zawodniczkom właściwych informacji - mówi Giuseppe Cuccarini, trener zespołu Chemika Police.

Środowe spotkanie z dziennikarzami było okazją do podsumowania dotychczasowej pracy włoskiego szkoleniowca. Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego policzanki są już pewne pierwszego miejsca w tabeli. Do play-off przystąpią jako największy faworyt. Dotychczasowe wygrane nie były jednak jedynym celem, jaki postawił przed sobą Giuseppe Cuccarini. Te zwycięstwa to była połowa moich planów na początek pracy w Policach. Drugą częścią było jak najlepsze poznanie zawodniczek, z którymi przyjdzie mi pracować. Teraz mogę już powiedzieć, że udało mi się osiągnąć to, co chciałem. Z kilkoma z nich spotkałem się już wcześniej, pozostałe były dla mnie nowymi osobami. Po tym miesiącu w Polsce zapoznałem się już z charakterami wszystkich dziewczyn i dlatego mogę stwierdzić, że należycie wykonałem swoją robotę. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, przejąłem drużynę na pierwszym miejscu w tabeli i postawiłem sobie za cel, aby utrzymać tę lokatę aż do play-off. To też się udało – mówił Cuccarini.

Cele na resztę sezonu są bardzo ambitne. Drużyna została stworzona po to, aby rywalizować o najwyższe laury, i nikt w klubie nie przewiduje zadowolenia się obecnymi wynikami. – Planem minimum na ten rok jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzyń, czyli zakończenie play-off co najmniej na drugiej pozycji – kontynuował Cuccarini. – Znamy jednak swoją wartość, wszyscy w drużynie czujemy, że stać nas na dużo więcej i dlatego aspiracje mamy znacznie okazalsze – chcemy triumfować zarówno w lidze, jak i w rozgrywkach o Puchar Polski.

W tym roku mija dokładnie 20 lat od pierwszego mistrzostwa Polski w historii polickiego klubu. W bieżącym sezonie drużyna wydaje się niezwykle mocna i po pewnym wygraniu fazy zasadniczej ciężko byłoby nie uznać jej za głównego kandydata do krajowego mistrzostwa. Na środowym spotkaniu z mediami wszyscy jasno podkreślali, że klub będzie walczył o najwyższe laury. – Nie interesuje nas samo bycie w play-off czy granie w Pucharze Polski, my chcemy te rozgrywki wygrać – mówił Cuccarini. W niedzielę ostatnia przeprawa z Impelem, a później już tylko przygotowania i rozpoczęcie najbardziej emocjonującej części sezonu. Okresu, który ma zadecydować o tym, czy po wielu latach przerwy mistrzostwo Polski znów powróci do Polic.Więcej w serwisie szczecin.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved