Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński: Cała filozofia siatkówki zaczyna się od zagrywki

Bogdan Serwiński: Cała filozofia siatkówki zaczyna się od zagrywki

fot. topvolley.ch

- Jest to sukces nie tylko Muszynianki, ale również całej polskiej siatkówki. Przecież wszyscy wiemy, jaki jest potencjał azerskich klubów w ostatnich latach, więc tym bardziej zwycięstwa nad drużynami z Baku są cenne - mówi trener Muszynianki, Bogdan Serwiński.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Banku BPS Fakro Muszyna po zaciętym, pełnym zwrotów akcji meczu pokonały w rundzie challenge Pucharu CEV Azeryol Baku 3:2. – W tym sezonie już trzeci mecz wygraliśmy z azerskimi zespołami. Jest to sukces nie tylko Muszynianki, ale również całej polskiej siatkówki. Przecież wszyscy wiemy, jaki jest potencjał azerskich klubów w ostatnich latach, więc tym bardziej zwycięstwa nad drużynami z Baku są cenne – podkreślił szkoleniowiec ekipy znad Popradu, Bogdan Serwiński.

Widać było, że w setach, w których gospodynie postawiły na trudny serwis, od razu przejmowały inicjatywę na boisku. Natomiast kiedy ich zagrywka stawała się słabsza, do głosu dochodziła drużyna z Baku. – Cała filozofia siatkówki zaczyna się od tego elementu. Jest on bardzo trudny, ale zespoły są niesamowicie czułe na niego. Tym elementem można dużo wygrać, ale i dużo przegrać – podkreślił opiekun zdobywczyń Pucharu CEV.

„Mineralne” dobrze spisywały się nie tylko w polu serwisowym, ale także w ataku, szczególnie na skrzydłach. Z kolei blok był jednym z niewielu elementów, w którym wyraźną przewagę osiągnęły podopieczne trenera Vercesiego. – Była bardzo duża dysproporcja w warunkach fizycznych obu drużyn. W zespole z Baku jest sporo zawodniczek, które mają ponad 190 cm wzrostu. Grają one na wyższym pułapie w ataku, przez co nie można szukać za bardzo punktowych bloków, a jedynie wybloków i koncentrować się na grze z kontry – zaznaczył trener Muszynianki. Gospodynie były już w trudnej sytuacji, bowiem w czwartym secie broniły piłek meczowych. Na szczęście wykazały się sporą odpornością psychiczną, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Jak zespół ze sobą dłużej pracuje, rozgrywa dużą ilość spotkań, zyskuje pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności, a to automatycznie przekłada się na wygrywanie zaciętych końcówek – powiedział Serwiński.Muszynianki nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już w weekend rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej w ORLEN Lidze. U siebie podejmą Budowlanych Łódź. Chociaż wydają się być faworytkami starcia ze zdziesiątkowaną kontuzjami drużyną prowadzoną przez Adama Grabowskiego, to jednak nie mogą lekceważyć rywala, bowiem wciąż walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play-off. – Potrzebne są nam punkty, aby utrzymać szóste miejsce, ewentualnie spróbować powalczyć jeszcze o piątą pozycję. Dlatego najbliższy pojedynek rozpoczniemy podstawową szóstką – zakończył Serwiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved