Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > M. Przedpełski: Jestem spokojny o losy katowickiej części turnieju

M. Przedpełski: Jestem spokojny o losy katowickiej części turnieju

fot. archiwum

Katowicki Spodek będzie najważniejszą areną siatkarskiego mundialu. To właśnie na Śląsku rozegra się bój o medale. - Przez kilka tygodni w Śląsk będą wycelowane kamery dwustu telewizji z całego świata. Warto to wykorzystać - mówi Mirosław Przedpełski.

Władze Katowic mówią, że mistrzostwa świata będą dla miasta sportową imprezą dekady. Co za tym idzie wymagania i ciężar organizacyjny też będzie ogromny. Jakieś uwagi na tym etapie przygotowań?

Mirosław Przedpełski: – Na razie wszystko odbywa się zgodnie z planem. Katowice to sprawdzona lokalizacja. To w Spodku rozpoczął się boom na reprezentacyjną siatkówkę. To Ślązacy pierwsi uwierzyli, że siatkówka może być odskocznią od codzienności – widowiskiem. Jestem spokojny o losy katowickiej części turnieju. Machina promocyjna i organizacyjna jest jeszcze uśpiona. Ale ruszy….

Spodek to nie jest nowoczesny obiekt. Tymczasem mistrzostwa świata będą wymagały mistrzowskiej oprawyTo prawda. Spodek ma swoje ograniczenia. Na pewno będziemy musieli zadbać o specjalnych gości turnieju. Myślimy o organizacji specjalnej „strefy gościnności”, która będzie musiała się znaleźć poza halą. To miejsce, gdzie ugościmy i docenimy ważne osoby, sponsorów i ich przyjaciół. Tej rangi impreza to nie tylko sportowa rywalizacja. To także imprezy towarzyszące. Koncerty, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z regionem. Będzie się dużo działo.

„Będzie się działo” mówi pan. Tymczasem na stronie Urzędu Miasta w Katowicach próżno szukać informacji, że zbliża się tej rangi impreza.

A to szkoda. Ale to się na pewno zmieni. Z wieloma projektami czekaliśmy do gali, podczas której odbyło się losowanie grup mistrzostw świata. Naszym nadrzędnym celem jest przybliżenie miast gospodarzy w tych krajach, skąd pochodzą uczestnicy turnieju, którzy w tym przypadku zawitają na Śląsk.

Cały wywiad Wojciecha Todura w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved