Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Huśtawka nastrojów w Nysie, 2 oczka pojechały do Ostrołęki

I liga M: Huśtawka nastrojów w Nysie, 2 oczka pojechały do Ostrołęki

Siatkarze Energii Pekpol Ostrołęka wygrali na wyjeździe ze Stalą AZS PWSZ Nysa 3:2. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale dla podopiecznych trenera Dudźca najważniejsze są dwa zdobyte punkty, które pozwoliły im wskoczyć do ósemki.

Początek meczu lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (4:1). Jednak efekt przyniosła interwencja trenera Dudźca, po której ostrołęczanie wzięli się za odrabianie strat. W kolejnych minutach w grze obu zespołów pojawiało się sporo błędów, ale wciąż inicjatywa należała do akademików. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili oni 16:13. W pewnym momencie goście zbliżyli się do przeciwników na jedno oczko, ale w końcówce zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni trenera Wójcika. Przyjezdni mylili się zarówno w ataku, jak i w zagrywce, a między innymi zbicie ze środka Krzysztofa Rejno pozwoliło nysianom triumfować w tej części meczu 25:20.

W drugiej partii gospodarze nie poszli za ciosem, a sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Niemal od jej początku ton boiskowym wydarzeniom zaczęli nadawać gracze Pekpolu. Poprawili oni skuteczność w ataku, lepiej prezentowali się w zagrywce, a ponadto mogli liczyć na sporo darmowych punktów podarowanych im przez nysian. W efekcie czego z akcji na akcję rosła przewaga ostrołęczan. Na drugiej przerwie technicznej wygrywali oni już 16:9, a akademicy nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, by przeciwstawić się lepiej grającym rywalom. Pojedyncze udane zagrania Dawida Bułkowskiego i Macieja Kęsickiego nie były w stanie odmienić obrazu tego seta, tym bardziej że ostrołęczanie dobrze prezentowali się w bloku, a nawet ich plasy znajdowały miejsce w boisku drużyny z Opolszczyzny. W efekcie tego ta część meczu padła łupem Pekpolu 25:16.

W trzeciej odsłonie przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa. Zwietrzyli oni szansę na wywiezienie z Nysy kompletu punktów, który znacznie przybliżyłby ich do utrzymania się w lidze. Widać było, że w ich szeregach było znacznie więcej euforii, za to gospodarze sprawiali wrażenie ospałych i zdekoncentrowanych. Goście szybko odskoczyli od przeciwników na kilka punktów, a duża w tym zasługa Damiana Wierzbickiego i Michała Przybylskiego. Wprawdzie trener Wójcik próbował rotować składem, posyłając do gry chociażby Patryka Szczurka, ale te roszady nie były w stanie odmienić losów tej części meczu. W decydujących momentach mocnym zbiciem ze środka popisał się Karol Szczygielski, a drużyna prowadzona przez trenera Dudźca pewnie triumfowała 25:18.

W czwartym secie do walki próbowali pobudzić się gospodarze. Ta sztuka poniekąd im się udała, bowiem zaczęli toczyć bardziej wyrównaną grę z przyjezdnymi. Jednak wciąż można było odnieść wrażenie, że to graczom znad Narwi zdecydowanie bardziej zależy na zwycięstwie. Mimo że po obu stronach siatki pojawiały się błędy, to goście uzyskali dwupunktowe prowadzenie, które przybliżało ich do zdobycia trzech punktów (16:14). Ale z biegiem czasu wynik zaczął oscylować wokół remisu, a prowadzenie zaczęło zmieniać się jak w kalejdoskopie. W końcówce przyjezdni zostali ukarani czerwoną kartką za dyskusje z sędziami, co przybliżało obie drużyny do tie-breaka (23:21). Wprawdzie Grzegorz Białek wraz z Łukaszem Owczarzem próbowali odwrócić losy tej części meczu, ale ostatecznie padła ona łupem akademików 25:23.

Tie-break rozpoczął się od festiwalu błędów po obu stronach siatki, jednak zdecydowanie więcej popełnili ich nysianie, przez co przy zmianie stron przegrywali 4:8. W kolejnych minutach w ataku pomylił się Mateusz Piotrowski, a dotknięcia siatki w zespole gospodarzy przybliżały do końcowego sukcesu gości (12:6). W końcówce w szeregach Pekpolu zafunkcjonował blok, a jego zwycięstwo przypieczętowało zbicie ze środka (15:10).

Stal AZS PWSZ Nysa – Energa Pekpol Ostrołęka 2:3
(25:20, 16:25, 18:25, 25:23, 10:15)