Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bezradny Ślepsk, bezcenne punkty AGH 100RK AZS

I liga M: Bezradny Ślepsk, bezcenne punkty AGH 100RK AZS

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali we własnej hali 0:3 z AGH 100RK AZS Kraków. Podopieczni trenera Poskrobko tylko fragmentami byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Trzy wywalczone punkty pozwoliły krakowianom pozostać w grze o ósemkę.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny popełniały w nim sporo błędów. Na uwagę zasługują dwa zbicia ze środka Konrada Muchy oraz udane ataki Kamila Skrzypkowskiego. Jednak do pierwszej przerwy technicznej żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od przeciwnika na większy dystans punktowy. Dopiero trudna zagrywka Grzegorza Szumielewicza sprawiła, że inicjatywa zaczęła przechodzić na stronę gości (10:8). W kolejnych minutach podopieczni trenera Poskrobko próbowali odrabiać straty, ale wciąż na prowadzeniu znajdowali się krakowianie. Gra gospodarzy posypała się po drugiej przerwie technicznej, kiedy to w ataku pomylił się Wojciech Winnik, za to mocnym zbiciem popisał się Patryk Łaba, a dzięki temu małopolski beniaminek przybliżał się do triumfu w premierowej odsłonie (20:15). W końcówce w grze obu ekip pojawiły się błędy, ale i tak podopieczni trenera Kaszy odnieśli przekonujące zwycięstwo (25:19).

W pierwszych minutach drugiej odsłony oba zespoły walczyły cios za cios. W szeregach Ślepska przypomniał o sobie Mariusz Schamlewski, a zespół z Krakowa dobrze spisywał się w bloku. Jednak as serwisowy Winnika spowodował, że na pierwszej przerwie technicznej lepsi byli gospodarze (8:6). Ale po niej suwalczanom przytrafił się spory przestój. Szczęśliwa zagrywka Łaby, kolejne czapy sprzedawane skrzydłowym gospodarzy oraz autowe zbicie Skrzypkowskiego sprawiły, że inicjatywę w tej części spotkania przejęli siatkarze AGH (16:10). W kolejnych minutach podopieczni trenera Kaszy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wprawdzie udane ataki Winnika pozwoliły suwalczanom zbliżyć się do rywali na trzy oczka, ale zabrakło im już czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu. Dwie czapy krakowian przypieczętowały ich sukces (25:19).

W początkowej fazie trzeciej odsłony oba zespoły zaczęły obdzielać się blokami, w ataku nieskutecznie prezentowali się skrzydłowi, więc obaj rozgrywający próbowali włączyć do gry środkowych – Patryka Akalę oraz Macieja Kałasza. Jednak do pierwszej przerwy technicznej wynik wciąż oscylował wokół remisu. Po niej zaczęły mnożyć się błędy w szeregach gospodarzy, a gracze beniaminka sprzedawali rywalom czapę za czapą, w efekcie czego szybko odskoczyli od przeciwników na dystans kilku oczek (15:10). W kolejnych minutach goście dopełniali dzieła zniszczenia suwalczan. Świetną zagrywką popisał się Łaba, swoje do wyniku dorzucili Mucha i Szumielewicz i podopieczni trenera Kaszy wygrywali już 20:12. W końcówce Skrzypkowski na spółkę z Modzelewskim próbowali jeszcze poderwać Ślepsk do walki, ale ich pojedyncze udane akcje na niewiele się zdały. Ostatecznie krakowianie rozstrzygnęli tą partię na swoją korzyść 25:20 i zgarnęli bezcenne trzy punkty, które pozwoliły im pozostać w grze o ósemkę.

Ślepsk Suwałki – AGH 100RK AZS Kraków 0:3
(19:25, 19:25, 20:25)

Ślepsk: Bell, Kałasz, Skrzypkowski, Skorij, Winnik, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Jutkiewicz i Pachliński
AGH: Kosiek, Akala, Łaba, Mucha, Dzierwa, Szumielewicz, Dembiec (libero) oraz Szałański