Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Pieczka: Chcemy pokazać, że potrafimy grać

Zuzanna Pieczka: Chcemy pokazać, że potrafimy grać

fot. archiwum

Bydgoszczanki, po porażce 1:3 z Atomem Treflem, pozostają bez punktów w rundzie rewanżowej. Nie spisują jednak najbliższych spotkań na straty. - Bardzo chcemy dobrze wykorzystać mecze z mocniejszymi zespołami - zapewniła Zuzanna Pieczka.

Mimo kolejnej porażki, tym razem ze zdecydowanie wyżej notowanym Atomem Treflem, ponownie nie można wam odmówić walki. Trzeci set był bardzo udany w waszym wykonaniu. Czy to może wróżyć dobrze na przyszłość, na grę w play-out?

Zuzanna Pieczka: Bardzo chcemy dobrze wykorzystać te mecze z mocniejszymi zespołami, które nam teraz zostały, żeby zagrać lepiej w play-out i w Pucharze Polski. Przed nami jest jeszcze spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Mamy charakter i na pewno jeszcze udowodnimy, że to nie jest dla nas temat zamknięty. Chcemy walczyć i chcemy pokazać, że potrafimy grać, że mamy potencjał.

Po meczu w Dąbrowie Górniczej czeka was rewanż w Pucharze Polski i o ile chyba liczycie bardzo mocno na wygraną w Rzeszowie, o tyle później może być w całych rozgrywkach coraz trudniej…– Tak, bo jeżeli wygramy w Rzeszowie, to potem przypada mecz z drużyną z Bielska-Białej. Wiemy, że będzie trudno – i w Dąbrowie Górniczej, i w Rzeszowie. A jak wygramy z ekipą z Rzeszowa, to jesteśmy świadome, że dalej czekają na nas jeszcze lepsze zespoły. Musimy pracować tak samo, jak do tej pory i po prostu dawać z siebie wszystko, i na treningach, i na meczach.

Wspominałaś, że ostatnie mecze są dla was szansą na poprawę własnej gry. To dlatego wciąż wiele szans dostają najmłodsze zawodniczki?

– Na pewno trener chce, żeby każda z nas grała, abyśmy potem to, co robimy w trakcie tego sezonu, naszą ciężką pracę, mogły przenieść na Puchar Polski, na mecz w Dąbrowie Górniczej i na przyszłość. Żeby swój charakter zbudować teraz i aby potem było nam łatwiej.

Myślicie już trochę o tym, że trzeba będzie walczyć o utrzymanie w lidze?

– Na razie nie. Na razie przed nami jest spotkanie w Dąbrowie Górniczej, które będzie trudne, ale w nim również pokażemy, że potrafimy grać i że mamy potencjał. Później czeka nas mecz w Rzeszowie. Potem zobaczymy, co będzie dalej.

Jak poradziłyście sobie z sytuacją z poprzedniego spotkania? W Legionowie mogłyście liczyć na chociażby jeden punkt, a jednak po raz kolejny się nie udało…

W tym meczu prowadziłyśmy, miałyśmy nawet piłki setowe, ale nie udało nam się tego wykorzystać. To była dla nas pewnego rodzaju lekcja i nie chcemy, żeby to się powtórzyło w dalszych spotkaniach. Staramy się więc to po prostu eliminować na boisku i we własnych głowach. Oczywiście wszystkie siebie wspieramy, do tego dążymy też na meczach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved