Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rachael Adams: Udało nam się pozbierać w pierwszym secie

Rachael Adams: Udało nam się pozbierać w pierwszym secie

fot. Mirosław Stroński

Siatkarki Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonały zespół z Łodzi i awansowały na czwartą pozycję w tabeli ORLEN Ligi. - Nasza drużyna bardzo dobrze się spisała - mówiła Rachael Adams, środkowa dąbrowianek.

Pierwszy set przyniósł najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w Atlas Arenie. Podopieczne Adama Grabowskiego miały w górze kilka piłek na wagę zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie, jednak ostatecznie przyjezdne zdołały przejąć inicjatywę i odwrócić losy partii. Wiele siatkarek zwróciło uwagę na to, że do gry w łódzkiej hali trzeba się przyzwyczaić. Podobnego zdania była Rachael Adams, Amerykanka występująca w zespole z Dąbrowy Górniczej. – Myślę, że wprowadziłyśmy kilka korekt w naszej zagrywce i wystawach. Wcześniej borykałyśmy się z problemami w tych elementach. Potem udało nam się przejąć kontrolę nad meczem dzięki temu, że grałyśmy lepszą siatkówkę niż na początku – opisywała przebieg spotkania środkowa zwycięskiej drużyny.

Dla 24-letniej siatkarki to już drugi sezon spędzony w ORLEN Lidze, w zeszłym roku broniła ona bowiem barw Pałacu Bydgoszcz. – Polska liga jest bardzo trudna, wymagająca, jej poziom jest wysoki. Za każdym razem, kiedy gramy, w każdej kolejce spotkań, czeka na nas bardzo mocny przeciwnik. Cieszę się, że trafiłam właśnie tutaj – zaznaczyła Adams. Pytana o szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu zawodniczka obiecuje walkę do samego końca. – Czy go zdobędziemy, tego nie wiem, ale oczywiście wszystko jest możliwe. My damy z siebie wszystko – zapewniła Amerykanka.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej, dzięki wygranym z Naftą Piła i Budowlanymi Łódź, awansowały na czwarte miejsce w tabeli. W dwóch ostatnich setach wczorajszego pojedynku przyjezdne zdominowały rywalki. – Nasza drużyna bardzo dobrze się spisała. Udało nam się pozbierać w pierwszym secie. Cieszę się z tego zwycięstwa, nie mamy więc powodów do zmartwień – mówiła zadowolona zawodniczka. Siatkarki Tauronu Banimexu wcześnie zakończyły swoją przygodę w europejskich pucharach, jednak teraz przed zespołem postawione są nowe cele. – Z tej przyczyny, że nie gramy już w europejskich pucharach, nie mamy już szans na poprawę tych wyników, dlatego o tym nie myślimy. Na pewno było to dla nas dobre doświadczenie – zakończyła Adams.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved