Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Piekarczyk: W meczu z Developresem pokazałyśmy charakter

Natalia Piekarczyk: W meczu z Developresem pokazałyśmy charakter

fot. Tomasz Tadrała

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski idzie niczym burza przez rozgrywki I ligi kobiet. Ostrowczanki w meczu na szczycie wygrały w Rzeszowie z tamtejszym Developresem 3:1. Przyjezdne zaprezentowały prawdziwą wolę walki oraz grę zespołową.

Kolejny hit dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Z Developresem stworzyłyście bardzo zacięty i miły dla oka pojedynek.

Natalia Piekarczyk: – Nie ulega wątpliwości, że było to dla nas spore wyzwanie, bo w Rzeszowie zawsze gra się bardzo ciężko. Na początku meczu rywalki mocno na nas naskoczyły, przez co musiałyśmy uspokoić swoją grę. Podobnie było w końcówce czwartego seta. Najważniejsze, że po raz kolejny pokazałyśmy charakter, udowadniając, że w trudnych momentach jesteśmy zespołem, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pierwszej odsłonie meczu rzeszowianki zaskoczyły was zagrywką?

– Nie, po prostu w naszych szeregach było za dużo chaosu. Do tego na mecz przyszło bardzo wielu kibiców, przez co w hali było głośno, a jeżeli do tego dodamy nasza słabą grę, to rywalkom wychodziło wszystko. Muszę przyznać, że w pierwszym secie nie pokazałyśmy swojego poziomu, ale najważniejsze, że szybko się z tego otrząsnęłyśmy i wróciłyśmy na własne tory w kolejnych partiach.

W czwartej partii prowadziłyście 21:17. W efekcie Developres wyrównał i doszło do nerwowej końcówki.– Wystarczył jeden, dwa niewymuszone błędy… Takie sytuacją lubię się mścić i tak było właśnie w czwartym secie. Na szczęście nie pozwoliłyśmy sobie wyrwać zwycięstwa.

Co przesądziło o waszym zwycięstwie?

– Uważam, ze bardzo wysoki poziom ataku naszych trzech skrzydłowych. Jednak należy podkreślić, że na dobrym poziomie zagrał cały nasz zespół.

Do play-off zostały dwa mecze. Rozumiem, że AZS WSBiP KSZO dotrwa do nich bez porażki?

– Nie ulega wątpliwości, że do meczów ze Spartą i Karpatami będziemy podchodziły jak do wszystkich wcześniej już rozegranych. Jednak mamy świadomość, że musimy przygotowywać się do tego, co czeka nas w przyszłości, a to już za cztery tygodnie (play-off – przyp. red.). Dwa najbliższe spotkania z pewnością będziemy chciały wygrać.

AZS WSBiP KSZO jest zdecydowanym faworytem do gry w ekstraklasie. Kilka dni temu w Pucharze Polski podejmowałyście zespół z ORLEN Ligi. Jak wyglądały wasze możliwości na tle drużyny o klasę wyżej?

– Do drużyny z Dąbrowy Górniczej mamy bardzo duży szacunek. Choć nie spodziewałyśmy się niespodzianki w tym spotkaniu, to pozostaje niedosyt, bowiem potrafimy grać lepszą siatkówkę, niż zaprezentowała każda nas w meczu pucharowym. Każda z nas czuła, że mogło być dużo lepiej i gdyby faktycznie tak było, to mimo że Tauron Banimex MKS postawił wysoko poprzeczkę, losy tego pojedynku mogłyby się inaczej potoczyć. Do swojej gry wróciłyśmy dopiero w trzecim secie.

Może niekoniecznie mówmy o awansie do następnej rundy Pucharu Polski, ale czy akademiczki z Ostrowca Św. zaprezentują się lepiej w Dąbrowie Górniczej?

– Dokładnie tak. Bardzo nam na tym zależy, bowiem będzie to kolejna nasza konfrontacja, o wyższym stopniu trudności. Tym razem zmierzymy się na wyjeździe i zagramy piłkami, które obowiązują w ORLEN Lidze. Nie ulega wątpliwości, że podejdziemy do tego spotkania bardzo poważnie, chcąc pokazać dużo więcej niż u siebie. Mam nadzieję, że nam to się uda.

Jakie to uczucie grać naprzeciw siostry?

– Muszę przyznać, że to bardzo fajne uczucie (uśmiech). Są to bardzo pozytywne emocje. Dla mnie siostra (Joanna Staniucha-Szczurek – przyp. red.) jest bardzo dobrym przykładem sportowca. Ma na swoim koncie sporo sukcesów, do tego jest waleczną siatkarką, od której mogę sporo uczyć. Osobiście dla mnie to ogromny przywilej móc zagrać naprzeciw siostry. Bardzo miło będę wspominać tę rywalizację.

Po meczu wspólnie rozmawiałyście o przebytym spotkaniu?

– Może troszeczkę, ale prywatne tematy zdecydowanie bardziej przeważały (śmiech).

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved