Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Zenik: Na każdy zespół trzeba uważać

Mariola Zenik: Na każdy zespół trzeba uważać

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki z Sopotu w czterech setach poradziły sobie z ligowym outsiderem z Bydgoszczy. - Zagrałyśmy lepiej w przyjęciu od przeciwniczek. Siatkarki Pałacu jedynie w pierwszej odsłonie radziły sobie z naszą zagrywką - powiedziała Mariola Zenik.

Cezary Makarewicz: Co zadecydowało o dzisiejszym zwycięstwie nad Pałacem?

Mariola Zenik: – Bydgoszczanki zaczęły ten mecz od bardzo dobrego pierwszego seta, grały bardzo agresywnie w ataku i na siatce. W drugiej partii nie wyglądało to już tak dobrze z ich perspektywy, zanotowały pewną zniżkę formy. Tak naprawdę to ciężko powiedzieć, co zadecydowało naszym zwycięstwie, myślę że zagrałyśmy lepiej w przyjęciu od przeciwniczek. Siatkarki Pałacu jedynie w pierwszej odsłonie radziły sobie z naszą zagrywką na tyle dobrze, że mogły grać szybką siatkówkę. W kolejnych setach przeciwniczki miały kłopoty z naszą zagrywką, która skutecznie odrzucała je od siatki, musiały przez to grać wysoką piłką, jednak trzeba przyznać, że w tych akcjach też były skuteczne.

Po powrocie z dziesięciominutowej przerwy siatkarki z Bydgoszczy wygrały trzecią partię, co zmieniło się na boisku w tym secie?– Wydaje mi się, że w nasze szeregi wkradła się dekoncentracja, przeciwniczki to wykorzystały, zdobyły bezpieczną przewagę punktową. Na szczęście w czwartym secie udało nam się opanować tę sytuację.

Czy brak Julii Szeluchiny jest bardzo odczuwalny? Dziś obie środkowe pokazały się z dobrej strony, Justyna Łukasik została wybrana MVP spotkania…

– Na pewno jest to problem, bo mamy teraz w składzie tylko dwie środkowe, a Julia jest bardzo doświadczoną środkową o bardzo dobrym bloku. Justyna ją świetnie zastępuje i oby tak dalej.

Ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej zagracie z zespołem z Legionowa, czy będzie to trudne spotkanie?

– Nie będzie łatwo, to bardzo waleczny zespół, zresztą mecz z Pałacem pokazał, że każdy zespół walczy, na każdego trzeba uważać, ale nastroje w zespole są pozytywne, postaramy się wygrać na zakończenie fazy zasadniczej.

Można już powoli zacząć podsumowywać fazę zasadniczą, jak oceniasz postawę Atomu w tej części sezonu?

– Jestem bardzo zadowolona. Mimo kilku wpadek, chociażby w meczu z Impelemczy siatkarkami z Muszyny, spisałyśmy się bardzo dobrze, mam nadzieję, że zachowamy drugą pozycję w tabeli przed fazą play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved