Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cwetan Sokołow nie poleci do Biełgorodu

Cwetan Sokołow nie poleci do Biełgorodu

fot. FIVB

Podopiecznych Roberto Serniottiego czeka niezwykle ciężkie zadanie, bowiem jeśli chcą awansować do Final Four LM, muszą pokonać zdobywcę Pucharu Rosji, Biełogorie Biełgorod. To zadanie jest teraz tym trudniejsze, że nie wesprze ich Cwetan Sokołow.

W trakcie niedzielnego meczu przeciwko Lube Macerata w trzecim secie urazu doznał Cwetan Sokołow, lider trydenckiej ekipy. Wówczas na parkiecie zastąpił go David Szabo, lecz wszyscy mieli nadzieję, że kontuzja nie jest poważna i Bułgar niebawem powróci do gry. Niestety, dla sympatyków gialloblu, Sokołow nie poleci wraz ze swoim zespołem do Biełgorodu, gdzie już jutro rozegrany zostanie pierwszy z dwóch meczów, których stawką jest awans do Final Four w Ankarze. Dwudziestotrzyletni atakujący uskarżał się na ból w lewej łydce i jeszcze dziś przejdzie wszystkie konieczne badania. Pewne jest na razie jednak to, iż przez najbliższe kilka dni czeka go przerwa w grze.

– Zwycięstwo w Biełgorodzie, w hali, w której ten zespół zdobył Puchar Rosji, jest niezwykle trudnym zadaniem, które bez Sokołowa będzie jeszcze trudniejsze – przyznał młody przyjmujący Diateku, Michele Fedrizzi. – Wiemy, czego możemy się spodziewać, ale nie jesteśmy bez szans. Być może, mając niewiele do stracenia, grając bez presji, zagramy dobre zawody? Wszyscy wiedzą, że Ceco (Sokołow – przyp. red.) jest bardzo istotnym elementem w naszej układance – to on dostaje najwięcej piłek w ataku i musi radzić sobie ze szczelnym blokiem rywali. Być może w tej sytuacji będziemy mniej przewidywalni, bo będziemy musieli szukać innych rozwiązań. Chcemy dobrze zaprezentować się w Biełgorodzie.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved