Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Zwycięstwo sopocianek w Bydgoszczy

ORLEN Liga: Zwycięstwo sopocianek w Bydgoszczy

Tylko seta ugrały w meczu z Atomem Treflem Sopot siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Mistrzynie Polski nie pozwoliły ekipie Rafała Gąsiora na sprawienie niespodzianki, wygrywając spotkanie pewnie 3:1. Tym samym awansowały na pozycję wicelidera tabeli.

Nieco lepiej otworzyły spotkanie sopocianki (2:0), lecz mocnym atakiem szybko odpowiedziała Tamara Kaliszuk i po chwili na tablicy wyników widniał remis (3:3). Efektownie uderzyła w kontrze Anna Podolec (5:4), ale pałacanki spisywały się dość dobrze w obronie i do pierwszej przerwy technicznej żaden z zespołów nie zdobył wyraźnej przewagi (8:7). Po czasie wciąż trwała wyrównana walka, z obu stron padały celne zbicia (13:13). Na drugą przerwę techniczną z niewielką zaliczką zeszły siatkarki Atomu (16:14) – i gdy tylko wróciły na parkiet, przejęły całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry. Mimo czasu na życzenie Rafała Gąsiora, kolejne trudne zagrywki Charlotte Leys i bloki sopocianek, zwieńczone plasem Podolec, doprowadziły do wygranej przyjezdnych w pierwszej odsłonie meczu (25:16).

Również druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, choć na pogarszającą się dyspozycję swoich podopiecznych zareagował przy stanie 4:6 trener Pałacu. Niewiele zmieniło się jednak do pierwszej przerwy technicznej, na którą z czteropunktowym prowadzeniem, zdobytym za sprawą skutecznych bloków, zeszły sopocianki (8:4). Proste błędy, popełniane przez miejscowe siatkarki, utrudniały im nawiązanie walki z rywalkami. Na drugą przerwę techniczną Pałacanki zeszły z siedmioma oczkami straty (9:16). Pojedyncze udane akcje gospodyń nie zaszkodziły konsekwentnie dążącym do zwycięstwa w drugiej odsłonie przyjezdnym. Piłkę setową zapewniło im uderzenie Anny Podolec (24:14), a triumf przypieczętowała pomyłka miejscowych zawodniczek.

Pierwsze akcje trzeciego seta nie były wolne od błędów po obu stronach siatki (2:2). Blok bydgoszczanek i skuteczny kontratak Moniki Naczk dały miejscowym prowadzenie (4:2), które błyskawicznie rosło i podczas pierwszej przerwy technicznej osiągnęło wartość pięciu oczek (8:3). Po powrocie zespołów na boisko trwała seria trudnych zagrywek Pauliny Głaz, którą przerwała dopiero Anna Podolec (4:9). Przewaga Pałacu utrzymywała się dzięki znacznej poprawie w skuteczności gospodyń. Przy stanie 9:14 o czas poprosił Teun Buijs – lecz boiskowa sytuacja nie uległa zmianie przed drugą przerwą techniczną, na którą sprowadziła drużyny celnym zbiciem Julia Twardowska (16:11). Po czasie przez blok przeciwniczek przedarła się Charlotte Leys. Jednakże mimo kolejnej przerwy na życzenie szkoleniowca Atomu, niezmiennie prowadziły gospodynie. Przyjezdne dwukrotnie były bliskie odrobienia strat, lecz ambitna gra bydgoszczanek w defensywie i w kontrataku pozwoliła im cieszyć się z wygranej w trzeciej partii (25:20).

Pałacanki poszły za ciosem i w czwartej odsłonie wypracowały dwupunktową przewagę (2:0). Wynik stosunkowo szybko odwrócił się na korzyść sopocianek (6:4), co nie oznaczało jednak końca wyrównanej gry. Podczas pierwszej przerwy technicznej wciąż w lepszej sytuacji były przyjezdne (8:6). Bydgoszczanki nie zamierzały się poddawać i wyrównały wynik, jednak efektowny atak Justyny Łukasik przywrócił siatkarkom Atomu utraconą zaliczkę – a zwiększyła ją Judith Pietersen (14:11). Druga przerwa techniczna upłynęła pod znakiem czteropunktowej przewagi sopocianek (16:12), rosnącej po powrocie drużyn na boisko dzięki serii trudnych serwisów Pietersen (20:12). Doskonały blok przybliżył przyjezdne do zwycięstwa. Ostatecznie mecz rozstrzygnął punkt zdobyty w tym elemencie przez Zuzannę Efimienko i Charlotte Leys (25:13).

MVP meczu: Justyna Łukasik

KS Pałac Bydgoszcz – Atom Trefl Sopot 1:3
(16:25, 14:25, 25:20, 13:25)

Pałac: Połeć (2), Twardowska (12), Głaz (10), Sawoczkina (1), Naczk (7), Kaliszuk (6), Korabiec (libero) oraz Wysocka, Pieczka (6), Biedziak (2), Dybek (1) i Fojucik (1)
Trefl: Leys (15), Bełcik (4), Podolec (16), Efimienko (12), Molnar (8), Łukasik (14), Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen (5), Hill (2) i Kaczorowska