Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Komplet punktów dla dąbrowianek

ORLEN Liga: Komplet punktów dla dąbrowianek

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza bez większych problemów pokonały ekipę Budowlanych Łódź w meczu 17. kolejki ORLEN Ligi. Podopieczne Nicoli Negro triumfowały 3:0, rozbijając rywalki zwłaszcza w trzeciej partii, wygranej przez nie do 14.

Początek spotkania był bardzo nerwowy po obu stronach siatki. Oba zespoły popełniały mnóstwo błędów nie tylko w polu serwisowym, ale również w ataku. Na uwagę zasługuje jedynie punktowa zagrywka Natalii Nuszel oraz dwie skuteczne kontry Katarzyny Zaroślińskiej. Aż do pierwszej przerwy technicznej żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od rywala na znaczną odległość punktową (8:7). W kolejnych minutach walka trwała cios za cios. Po stronie gospodyń z dobrej strony pokazała się Dorota Ściurka, zaś w ekipie prowadzonej przez trenera Negro soczystym zbiciem ze środka popisała się Rachael Adams. Jednak wciąż żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć recepty, by odskoczyć od przeciwnika. Dopiero szczęśliwa akcja w wykonaniu Sylwii Pyci sprawiła, że na dwupunktowym prowadzeniu znalazły się łodzianki (18:16). Jednak dąbrowianki nie zamierzały się poddawać, a po kontrze Zaroślińskiej na świetlnej tablicy pojawił się kolejny remis. W decydujących momentach premierowej odsłony podopieczne trenera Grabowskiego miały piłkę setową w górze, lecz nie wykorzystała jej Noris Cabrera. To błyskawicznie zemściło się na gospodyniach, które w kolejnych akcjach grały nieskutecznie w ataku, przez co przegrały tę część meczu 25:27.

Początek drugiej odsłony należał do łodzianek, które po mocnym zbiciu Ściurki odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Błędy Elżbiety Skowrońskiej oraz Ozge Cemberci sprawiły, że błyskawicznie zaczęła rosnąć przewaga łodzianek. Jednak dobre zagrywki Zaroślińskiej pozwoliły Tauronowi wrócić do gry (6:8). W kolejnych minutach siatkarki Beef Master Budowlanych fatalnie prezentowały się w ataku. Chociaż ich rywalki również miały sporo problemów, to szczęśliwa zagrywka Skowrońskiej doprowadziła do remisu. Chwilę później gra łodzianek zupełnie stanęła. Ich kolejne błędy w połączeniu z dobrą postawą w ataku Zaroślińskiej spowodowały, że inicjatywa zaczęła przechylać się na stronę przyjezdnych (13:9). W kolejnych minutach wicemistrzynie Polski kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dodatkowo kontuzji nabawiła się Ewa Cabajewska, co ograniczyło możliwości roszad personalnych w zespole Budowlanych. Wprawdzie gospodynie do walki próbowała poderwać Nuszel (14:17), ale błędy jej koleżanek w połączeniu z udanym blokiem rywalek sprawiły, że podopieczne trenera Negro pewnie kroczyły do zwycięstwa w tej części spotkania (20:14). W końcówce gra gospodyń zupełnie się posypała. Błędy drużyny prowadzonej przez trenera Grabowskiego w połączeniu ze skuteczniejszą postawą dąbrowskich skrzydłowych pozwoliły gościom triumfować 25:17.

Wprawdzie trzeciego seta lepiej rozpoczęły Budowlane (3:1), ale z prowadzenia nie cieszyły się zbyt długo. Autowe zbicie Kwiatkowskiej oraz udany blok przyjezdnych spowodowały, że przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie dąbrowianek. W ich szeregach świetnie spisywała się Zaroślińska i to właśnie zbicie tej zawodniczki sprowadziło zespoły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Gospodyniom jeszcze na chwilę udało się wrócić do gry, ale kolejne problemy zdrowotne, tym razem Nuszel, wyraźnie podcięły im skrzydła. Z kolei zawodniczki z Zagłębia nie grały wyrafinowanej siatkówki, lecz dwie czapy pozwoliły im kontrolować boiskowe wydarzenia (16:12). Od tego momentu łodzianki zdobyły tylko dwa punkty. W ich szeregach zaczęły mnożyć się błędy – w antenkę uderzyła Ściurka, a w przyjęciu pomyliła się Grajber. W dodatku świetnie prezentował się blok przyjezdnych, które odniosły zasłużone zwycięstwo 25:14.

MVP meczu: Katarzyna Zaroślińska

Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(25:27, 17:25, 14:25)

Budowlani: Śliwa (1), Kwiatkowska (8), Ściurka (6), Nuszel (12), Trach (4), Pycia (7), Durajczyk (libero) oraz Cabajewska, Cabrerra (1) i Grajber (2)
MKS: Dziękiewicz (5), Sassa (1), Zaroślińska (24), Cemberci (3), Adams (14), Skowrońska (6), Strasz (libero) oraz Urban i Staniucha-Szczurek (1),