Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kimberly Hill: Ostatni rok był niesamowitym doświadczeniem

Kimberly Hill: Ostatni rok był niesamowitym doświadczeniem

fot. orlenliga.pl

Tytułu mistrzyń Polski, wywalczonego przed rokiem, bronią siatkarki Atomu Trefla Sopot. - Jeżeli zagramy swoją najlepszą siatkówkę, to na pewno jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo Polski - mówi przyjmująca sopocianek, Kimberly Hill.

Gdybyś mogła porównać swoje wyobrażenie o Polsce, przed przyjazdem tutaj, z tym, co zdążyłaś już zobaczyć przez te kilka miesięcy spędzonych w Sopocie, jakby to wyglądało?

Kimberly Hill: Zanim dotarłam do Polski, niewiele wiedziałam o tym kraju. Tylko tyle, że jest tutaj bardzo zimno i wyobrażałam sobie, że jest tutaj dużo wsi, czy terenów, na których nie ma zbyt wiele do roboty. Kiedy tu trafiłam, byłam bardzo mile zaskoczona tym, co zastałam w Polsce. Sopot jest przepiękny i jest tutaj wiele wspaniałych restauracji czy innych miejsc, w których można spędzić czas, dużo ludzi mówi też po angielsku.

Jesteście zadowolone z waszego miejsca, które zajmujecie aktualnie w tabeli ORLEN Ligi?Myślę, że mamy dobrą pozycję startową przed play-off. Przegrałyśmy kilka meczów, w których miałyśmy szansę wygrać, ale wciąż rozwijamy się jako drużyna i czujemy się mocni przed decydującą fazą sezonu.

Poznałaś już wszystkie drużyny występujące w polskiej lidze. Myślisz, że możemy liczyć na niespodzianki w play-off?

Już wielokrotnie w tym sezonie przekonaliśmy się, że każdy może wygrać z każdym. Polska liga ma tak wysoki poziom, że musimy zawsze grać najlepiej jak potrafimy, w każdym meczu. Nie będzie łatwych spotkań w fazie play-off, dlatego na pewno możemy być świadkami kilku niespodzianek.

Miniony rok był dla ciebie wyjątkowy ze względu na grę w reprezentacji i występ w turnieju finałowym WGP. Jakie są twoje odczucia z nim związane?

Ostatni rok był dla mnie niesamowitym doświadczeniem, jeżeli chodzi o grę w kadrze. Gra razem i przeciwko najlepszym graczom na świecie pomogła mi nauczyć się bardzo wiele nowego o grze w siatkówkę, nie wspominając już o tym, że przy okazji spotkałam wielu wspaniałych ludzi.

W drużynie Atomu Trefla Sopot wszystkie siatkarki grające na pozycji przyjmującej pochodzą z innych krajów, są też częścią swoich reprezentacji narodowych. Jak się czujesz, rywalizując z nimi o miejsce w wyjściowej szóstce?

Uważam, że to tylko pokazuje, jak silną mamy drużynę. Nasz trener może dokonać jakiejkolwiek zmiany i poziom gry, jaki prezentujemy na boisku, w żaden sposób się nie obniży. Taka rywalizacja pomiędzy przyjmującymi oznacza, że każda z nas pomaga drugiej grać jeszcze lepiej.

Odpadłyście już z rozgrywek Ligi Mistrzyń. Dlaczego, w twojej opinii, polskie drużyny nie są w stanie zakwalifikować się do finałów tych rozgrywek? Czy rzeczywiście drużyna z Turcji była dla was nie do pokonania?

Moim zdaniem prawdopodobnie największą różnicą pomiędzy nami a rywalkami było to, że nie gramy ze sobą tak długo, jak one. Udowodniłyśmy, że możemy z nimi walczyć, ale dłuższe zgranie umożliwia im spokojniejszą grę, a czasami o wyniku decydują szczegóły.

Myślisz, że Atom Trefl Sopot zdoła po raz trzeci z rzędu zdobyć mistrzostwo Polski? Uważa się, że waszym głównym rywalem w walce o to trofeum będzie Chemik Police…

Udowodniłyśmy już, że potrafimy pokonać drużynę z Polic, tak samo jak każdy inny zespół w polskiej lidze. Jeżeli zagramy swoją najlepszą siatkówkę, to na pewno jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved