Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Ciekawe spotkanie w Łodzi

ORLEN Liga: Ciekawe spotkanie w Łodzi

fot. archiwum

W najbliższy poniedziałek dojdzie do ciekawie zapowiadającego się spotkania pomiędzy Budowlanymi Łódź a MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zwycięstwo jednej z drużyn przybliży ją do czwartego miejsca w tabeli. Minimalnym faworytem są dąbrowianki.

Odmienne nastroje panują w obu ekipach zarówno za względu na osiągnięte wyniki, jak i na panujące kontuzje. W zespole łódzkim jest prawdziwy szpital i kontuzjowane są: libero Agata Durajczyk oraz dwie środkowe Aleksandra Sikorska oraz Olga Trach . – Mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza będzie dla nas bardzo ważnym spotkaniem, Agata Durajczyk jest nam bardzo potrzebna – powiedział trener Budowlanych Adam Grabowski. W ostatnim tygodniu drużyna z Łodzi poniosła dwie porażki. Najpierw Budowlane musiały uznać wyższość ubiegłorocznych mistrzyń Polski – Trefla Sopot – i przegrały 0:3. – Jedną z głównych przyczyn doznanej porażki z Treflem było słabe przyjęcie. Trefl oprócz wysokiego bloku ma również trudną zagrywkę i tym sprawił nam w tym meczu problem – wyjaśniła przyczyny przegranego meczu Anita Kwiatkowska. W następnym meczu w Pucharze Polski Budowlane przegrały z Naftą Piła 0:3. W żadnym z setów podopieczne trenera Adama Grabowskiego nie przekroczyły granicy 20 punktów. W meczu rewanżowym z pilską ekipą to Magdalena Śliwa razem z koleżankami będą faworytem tego meczu.

Potyczka z dąbrowską drużyną będzie miała kilka podtekstów. Magdalena Śliwa razem z Natalią Nuszel w ubiegłym sezonie reprezentowały barwy dąbrowskiego klubu. Ponadto trener Adam Grabowski razem z Treflem Sopot postawił przysłowiową kropkę nad i – w hali Centrum zdobył złoty medal. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami Budowlane wygrały 3:1, a wyróżniającymi się zawodniczkami były wspomniane wcześniej Magdalena Śliwa oraz Natalia Nuszel, która zdobyła 14 punktów. To właśnie po tym przegranym meczu w Dąbrowie Górniczej do dymisji podał się trener Waldemar Kawka i wziął całą odpowiedzialność za słabe wyniki drużyny. Łodzianki tracą zaledwie dwa „oczka” do podopiecznych trenera Negro i ewentualna wygrana przybliży ich do zajęcia czwartej lokaty.

MKS Dąbrowa Górnicza gra w obecnym sezonie ze zmiennym szczęściem i tak naprawdę nie wiadomo, czego można się spodziewać po grze i postawie siatkarek z Zagłębia. Dąbrowianki podbudowały swoje morale po dwóch wygranych meczach. Najpierw MKS wygrał z Naftą 3:0, a potem w meczu wyjazdowym w ramach Pucharu Polski dąbrowianki wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski również 3:0. Ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski zajmują obecnie czwartą lokatę w tabeli i mają duże szansę na pozostanie na tym miejscu przed meczami w fazie play-off. Warunkiem niezbędnym, aby MKS nie zmienił swojej pozycji w tabeli, jest wygrana z Budowlanymi w Łodzi. – Do Łodzi pojedziemy w bardzo bojowych nastrojach i chcemy tam odnieść zwycięstwo za trzy punkty. Chcemy zrewanżować się Budowlanym za porażkę poniesioną w Dąbrowie Górniczej. Na pewno nie będzie to łatwy mecz, ponieważ łodzianki grają bardzo dobrze, co pokazały w niejednym spotkaniu – powiedziała atakująca dąbrowskiej drużyny Katarzyna Zaroślińska.Kto okaże się lepszy w tym interesującym meczu? Czy dąbrowianki podtrzymają passę zwycięstw? Czy z kolei łodzianki zrehabilitują się za poniesione porażki? O tym przekonamy się w poniedziałek 3 lutego o godzinie 18.00. Faworytem tego spotkania według firmy Unibet będą dąbrowianki, których zwycięstwo wycenione jest w stosunku 1,35:1. Za wygraną Budowlanych można uzyskać dwa razy więcej (kurs 2,95:1).

Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved