Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Stępień: Nie byliśmy faworytem

Maciej Stępień: Nie byliśmy faworytem

fot. Daniel Stępień

Warszawianie nie sprawili kolejnej niespodzianki i w meczu z Jastrzębskim Węglem przegrali 0:3. - Nie byliśmy faworytem tego spotkania, staraliśmy się wygrać, ale nie udało się - powiedział po meczu Maciej Stępień, rozgrywający AZS-u Politechnika Warszawska.

Nie udało się wam powtórzyć wyczynu sprzed tygodnia i pokonać w hali Torwar kolejnego faworyta.

Maciej Stępień: – Nie udało się, na pewno wszyscy starali się tak, jak mam nadzieję było widać. Może początek spotkania nie należał do udanych, ale czym dłużej trwał mecz, tym chyba graliśmy coraz lepiej. Na pewno po tej przerwie 10-minutowej po drugim secie zaczęliśmy tę trzecią partię naprawdę dobrze no i niestety, końcówka nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu i przegraliśmy.

Wyglądało to tak, że praktycznie w każdym secie goniliście wynik, udawało wam się odrobić straty czy doprowadzić do remisu, ale potem pojawiały się błędy i to jednak rywal wygrywał.– Na pewno tak było, nie można jednak powiedzieć, że graliśmy słabe zawody. Rywal był z górnej półki i ciężko się gra z takim przeciwnikiem, który i dobrze zagrywa, i dobrze blokuje, i dobrze przyjmuje, wywiera na nas presję. Nie byliśmy faworytem tego spotkania, staraliśmy się wygrać, nie udało się, trudno. Przed nam kolejny mecz, z Bydgoszczą i mam nadzieję, że tym razem wynik będzie lepszy.

Już raz zespół z Bydgoszczy w tym sezonie pokonaliście, postaracie się powtórzyć ten wynik?

– Pokonaliśmy, owszem, to było jakiś czas temu, na pewno nie można zakładać, że pokonamy ich znowu od tak, z założenia. Będziemy starali się po prostu grać, co potrafimy najlepiej, musimy być na pewno skoncentrowani, bo to jest niezwykle ważny dla nas mecz, jeżeli chodzi o play-off i mam nadzieję, że uda się pokonać przeciwnika. Nie oszukujmy się, że to jest najważniejszy mecz, każdy mecz jest ważny, ale ten jest w tym momencie dla nas najważniejszy.

Dokładnie, to nie mecze z Jastrzębskim Węglem czy ze Skrą, które was czekają, są najważniejsze, ale te z drużynami walczącymi bezpośrednio z wami o play-off. Patrząc jednak na wasz dorobek punktowy, ten play-off wydaje się chyba być blisko?

– Jest naprawdę blisko i każdy mecz jest ważny, z każdym przeciwnikiem, ze Skrą, który czeka nas też niedługo w Torwarze, też jest ważny na pewno, ale musimy też pamiętać, żeby być skoncentrowanym na meczach z zespołami, które, nazwijmy to, mogą nam zagrozić, jeżeli chodzi o grę o play-off, starać się zdobyć się jak najwięcej punktów, bo to jest dla nas najważniejsze w tym momencie. Jeszcze kilka punktów i naprawdę czołowa ósemka będzie w zasięgu naszej ręki.

Jakie są twoje odczucia z pierwszego sezonu w PlusLidze? Tych szans do gry nie ma za wiele, no ale dzisiaj mogłeś wejść na boisko i pokazać swoje umiejętności.

– Owszem, nie mam wielu szans do gry, ale najważniejsze jest dobro drużyny i dopóki wygrywamy, dopóki jesteśmy w czołowej ósemce, dopóty nie ma co się załamywać, trzeba ciężko trenować i patrzyć w przyszłość z nadzieją, bo to jest naprawdę najważniejsze. Przychodząc do PlusLigi,  wiedziałem, że tak będzie, że będę z założenia tym drugim rozgrywającym, że nie będę miał zbyt wiele szans do zagrania, ale jest dobrze. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży, że drużyna awansuje do play-off, ja może też będę miał więcej szans do pogrania.

Na koniec pytanie trochę z innej beczki – graliście niedawno z Resovią, teraz z Jastrzębskim Węglem. Jak myślisz, która z tych drużyn awansuje do turnieju finałowego Ligi Mistrzów?

– To trudne pytanie, obie drużyny są na pewno z górnej półki, Resovię niby ograliśmy, ale patrząc tak z perspektywy czasu i z perspektywy tego, co zespoły pokazywały w przeciągu całego sezonu, to myślę, że jak Resovia zagra na takim poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiła, to nie powinna mieć większych problemów z wygraniem tego dwumeczu. Oczywiście nie można nikogo skazywać na porażkę, ale ja bym obstawiał za zespołem z Rzeszowa.

*rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved