Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Ciaszkiewicz-Lach: 2:12… aż przykro mi to słyszeć

Karolina Ciaszkiewicz-Lach: 2:12… aż przykro mi to słyszeć

fot. Łukasz Krzywański

- Nawet nie przypuszczałam, że końcówka wyglądała aż tak źle w naszym wykonaniu. 2:12, aż przykro mi to słyszeć... - po przegranym meczu z Impelem Wrocław mówiła przyjmująca BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Prawdziwy dreszczowiec za wami, ale chyba z dużym smutkiem podchodzicie do tego, co się wydarzyło? Powinnyście wygrać to spotkanie 3:0, a przegrałyście 2:3…

Karolina Ciaszkiewicz-Lach: – W trzecim secie prowadziłyśmy kilkoma punktami i powinnyśmy doprowadzić ten mecz do końca. Stało się jednak inaczej i przegrałyśmy po tie-breaku. Roztrwoniłyśmy naszą, wydawało się, dość bezpieczną przewagę w tej trzeciej partii i potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Na gorąco, kilka minut po meczu, ciężko dokonać jakiejś głębszej analizy, co się stało z naszą drużyną i dlaczego nagle przestałyśmy grać. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to fakt, że zespół z Wrocławia postawił skuteczny blok, który dobrze współgrał z obroną i nie mogłyśmy zdobywać punktów. A Impel krok po kroku odrobił straty, potem nas prześcignął i odwrócił losy meczu.

Wyglądało to tak, jakby w pewnym momencie ktoś odciął wam zasilanie. Świetna gra przez dwa i pół seta w każdym elemencie i nagle przegrywacie końcówkę trzeciej partii 2:12… Pamiętasz kiedy ostatnio miałyście taki przestój w grze?– Nie pamiętam, nawet nie przypuszczałam, że końcówka wyglądała aż tak źle w naszym wykonaniu. 2:12, aż przykro mi to słyszeć… W pierwszych dwóch setach rzeczywiście grałyśmy koncertowo. Z poziomu gry, jaki zaprezentowałyśmy w tym fragmencie, powinnyśmy się cieszyć. Szkoda błędów, jakie popełniłyśmy później i że z tego ciężkiego terenu nie wywiozłyśmy trzech punktów, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Spodziewałyśmy się przed meczem trudnego spotkania i dużego oporu ze strony przeciwnika. Przed meczem, biorąc pod uwagę siłę rywala i fakt, że gramy na wyjeździe, może cieszyłybyśmy się z tego punktu, ale biorąc pod uwagę przebieg spotkania, pozostaje w nas duży niedosyt.

W tym meczu widać było różnice w potencjale kadrowym. Trener Aleksandersen przez ponad dwa sety rotował składem, szukał optymalnego ustawienia. U was kadra jest węższa i gdy pojawiły się problemy, nie było tak dużego pola manewru.

– U rywalek cały czas widać było rotację i zmiany. Impel szukał „złotego środka” i jak widać – w końcu go znalazł. My skupiamy się jednak na swojej grze i na tym co prezentujemy na parkiecie. Gdyby nie nasza słabsza postawa i przestój, to prawdopodobnie rywal też nie zdołałby się odbudować. Trzeba już o tym zapomnieć i skupić się na następnej kolejce, ostatniej w rundzie zasadniczej.

Po przegranej trzeciej partii w takich okolicznościach wiele zespołów już by się nie podniosło i oddałoby spotkanie bez walki. BKS Aluprof do końca się nie poddał i przegrał zarówno czwartego, jak i piątego seta naprawdę minimalnie…

– To prawda, poza tym musimy pamiętać, że grałyśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie, która ma wiele znakomitych zawodniczek. Właściwie obojętnie w jakim ustawieniu Impel nie wyszedłby na parkiet, to na każdej pozycji mają świetną siatkarkę. Walczyłyśmy, byłyśmy blisko, ale czujemy niedosyt i musimy wyciągnąć wnioski. W tie-breaku też przydarzyło nam się kilka błędów indywidualnych, między innymi popsułyśmy sporo zagrywek, a to nie powinno mieć miejsca.

Tą porażką bardzo utrudniłyście sobie cel, jakim było zajęcie czwartego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Zespół z Dąbrowy Górniczej ma teraz spore szanse, by przeskoczyć was przed fazą play-off.

– Zgadza się, nie wszystko w tym temacie jest już w naszych rękach, ale w ostatnim meczu fazy zasadniczej postaramy się zwyciężyć z Naftą Piła i zobaczymy na ile to wystarczy. Naszych przedsezonowych celów nie zmieniamy i niezależnie z którego miejsca przyjdzie nam przystępować do play-off, będziemy walczyć z całych sił, by odegrać w decydującej części sezonu swoje role.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved