Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W drugoligowym hicie lepsza Warta Zawiercie

II liga M: W drugoligowym hicie lepsza Warta Zawiercie

W meczu na szczycie grupy. 5 II ligi mężczyzn szczycący się serią dziewięciu spotkań bez porażki Volley Rybnik podejmował Aluron Wartę Zawiercie. Ekipa trenera Semeniuka zakończyła wspaniałą serię rybniczan, wygrywając w hali rywala 3:0.

W premierowych piłkach hitowego starcia drugoligowców z Rybnika i Zawiercia widać było dużo nerwowości i stresu związanego z konfrontacją dwóch czołowych zespołów grupy 5. Pierwsze kilkupunktowe prowadzenie osiągnęli gracze rybnickiego Volleya, którzy po serii udanych obron i kontr uciekli rywalom na trzy oczka (6:3). Początkowo na boisku niezbyt dobrze odnalazł się lider zawiercian Damian Zborowski, który mylił się w ataku i nie wykorzystywał szans na powiększenie punktowego konta Warty (8:11). Przyjezdnym udało się złapać kontakt z Volleyem (11:12), jednak już kilka akcji później gospodarze znów wyraźnie prowadzili (18:14). Dużym plusem w grze rybniczan było bardzo dobre przyjęcie, które umożliwiło Błażejowi Podleśnemu kombinacyjną grę i częste wykorzystywanie swoich środkowych. Przy stanie 21:17 w grze rybniczan coś się jednak zacięło. Podopieczni trenera Alberta Semeniuka zdobyli kilka oczek z rzędu i w decydującej części seta wyszli na minimalne prowadzenie (23:22). Po długiej walce na przewagi z wojny nerwów zwycięsko wyszli goście, którzy po ataku Auguścika zakończyli pierwszą odsłonę rezultatem 29:27.

W drugiej części gry niemal od pierwszego gwizdka sędziego dominującą rolę na boisku odgrywali siatkarze Warty. Po celnej zagrywce Zborowskiego przyjezdni prowadzili 5:4, a chwilę później w ataku pomylił się Przemysław Borecki i na tablicy wyników widniał rezultat 13:10. Trener Wojciech Kasperski starał się opanować sytuację na boisku, wprowadzając na plac gry Michała Łatę i prosząc o czas, jednak na niewiele się to zdało. Rybniczanie z akcji na akcję grali coraz mniej pewnie i raz po raz „strzelali” po autach (11:17). W kolejnych akcjach pewna i spokojna gra dyrygenta zawiercian, Dariusza Syguły, przyniosła dobre efekty i różnica między ekipami urosła aż do dziewięciu oczek (11:20). W końcówce Volley próbował się jeszcze poderwać i zapunktował dwa razy z rzędu, jednak autowa zagrywka Boreckiego nie pozwoliła gospodarzom bardziej podbudować swojego morale (15:25).

Trzeciego seta od trzech udanych zagrań rozpoczęli przyjezdni. Niemoc w ataku Nogi i Boreckiego doprowadziła do wyniku 1:5 i w tym momencie trener Kasperski zdecydował się desygnować do gry Radosława Niestroja. Przyjmujący rozruszał grę swoich kolegów i już kilka chwil po jego wejściu wynik był dla Volleya dużo bardziej pozytywny (4:5). Po skutecznym ataku Niestroja z lewego skrzydła rybniczanie prowadzili 11:10, a ich gra wyglądała obiecująco i zdecydowanie lepiej niż na początku seta. Prowadząc 17:14, w szeregi gospodarzy wkradła się jednak dekoncentracja i zawodnicy z Zawiercia „poczuli krew” (20:21). Seria udanych zagrywek Niestroja pozwoliła Volleyowi odskoczyć i postawiła rybniczan przed szansą na wygranie seta (24:21). Efektowne bloki Dzierżanowskiego szybko rozwiały te marzenia i kibice w hali „Ekonomika” znowu mieli okazję obejrzeć niezwykle emocjonującą końcówkę z walką punkt za punkt. Rybniczanie nie wykorzystali kilku piłek setowych i przy stanie 28:28 dwie akcje z rzędu na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni, czym ostatecznie potwierdzili, że tego dnia byli zespołem lepszym.

TS Volley Rybnik – Aluron Warta Zawiercie 0:3
(27:29, 15:25, 28:30)

Volley: Lipiec (5), Borecki (4), Stajer (5), Noga (9), Podleśny (2), Terlecki (7), Taterka (libero) oraz Barciak, Łata (1), Warda i Niestrój (6)
Warta: Janikowski (6), Auguścik (12), Żłobecki (7), Syguła (1), Dzierżanowski (13), Zborowski (10), Szadkowski (libero) oraz Brożyniak i Kaczmarek

Wyniki i tabela grupy 5. II ligi mężczyzn (miejsca 1-5)