Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krupnicza wciąż niezdobyta

II liga M: Krupnicza wciąż niezdobyta

Po dwóch tygodniach przerwy na parkiet powrócili siatkarze z grupy 2. Zespół Gwardii wygrał z Astrą Nowa Sól i wrocławianie wciąż są niepokonani we własnej hali. Przyjezdni zdołali ugrać tylko seta. Gwardziści nieprzerwanie są liderem tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak po chwili gwardziści wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (11:6). Siatkarze z Nowej Soli popełniali sporo własnych błędów, dlatego przewaga gospodarzy jeszcze się powiększyła. Na parkiecie pojawił się Maksymilan Zwiech, zastąpił Rafała Jarząbskiego, który w ostatnim tygodniu więcej zmagał się z chorobą, niż trenował. Wrocławianie pewnie zwyciężyli 25:16.

Siatkarze Astry nie załamali się, a wręcz przeciwnie – po asie serwisowym Macieja Januszewskiego prowadzili 11:9. Gospodarze zaczęli mylić się w ataku (10:14). Pojedyncze skuteczne akcje wrocławian nie pozwoliły odrobić strat. W drużynie przeciwnej dobrze prezentował się Piotr Gałka. Seta zagrywką w siatkę zakończył Piotr Deszcz, gwardziści ulegli 20:25.

Wrocławianie znakomicie rozpoczęli trzecią partię, znowu zaczął funkcjonować blok, a Łukasz Lubaczewski kończył akcje swojego zespołu (5:1, 7:3). Z każdą kolejną akcją powiększało się prowadzenie miejscowych (18:12). Po asie serwisowym Piotra Hernika (23:16) kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Krupniczej byli pewni, że ten set padnie łupem ich ulubieńców. Tak też się stało, podopieczni Piotra Lebiody wygrali do 17.

Set numer 4 rozpoczął się podobnie do poprzedniego, gwardziści szybko objęli prowadzenie 5:1 i o czas poprosił Edward Szewc. Jednak przerwa nie wybiła z rytmu wrocławian, który grali świetnie w obronie i jeszcze lepiej na kontrze. Do tego doszła dobra zagrywka Hernika i Lubaczewskiego, a zwycięstwo gwardzistów za 3 punkty stało się faktem. Warto odnotować, że całe spotkanie na pozycji libero we wrocławskim zespole rozegrał osiemnastoletni Jakub Zdybek i zaprezentował się bardzo dobrze. Za tydzień Gwardia zmierzy się z Victorią Wałbrzych, emocji zapewne nie zabraknie.

Gwardia Wrocław – Astra Nowa Sól 3:1
(25:16, 20:25, 25:17, 25:17)
Gwardia: Jarząbski, Lubaczewski, Hernik, Michocki, Deszcz, Wroński, Zdybek (libero) oraz Jutrzenka, Zwiech i Intrys
Astra: Januszewski, Gańko, Gałka, Grześkowiak, Lis, Jeton, Odwarzny (libero) oraz Goltz, Kobiołka i Witkiewicz

Wyniki i tabela grupy 2. II ligi mężczyzn (o miejsca 1-4)