Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SMS zdecydowanie mocniejszy od Sokoła

II liga K: SMS zdecydowanie mocniejszy od Sokoła

Sobotnie spotkanie SMS-u LO2 Opole z Sokołem Katowice zapowiadało się bardzo ciekawie. Opolanki, mimo wyższego miejsca w ligowej tabeli, dość gładko przegrały tydzień wcześniej w Pszczynie, a Sokół walczy o udział w fazie play-off.

Spotkanie skutecznym atakiem rozpoczęła kapitan SMS-u Martyna Paczkowska, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, którego do końca seta nie oddał. W tej części spotkania ważne punkty dorzuciły Anna Grzechnik, Judyta Gawlak i Dominika Krupa. Przerwy dla szkoleniowca Sokoła przy stanie 10:5 i 19:14 nic nie zmieniły i to SMS cieszył się z wygranej do 19. Swój wkład w wygraną miała Joanna Moczko, która zaserwowała asa na 24:19 i przyczyniła się do zdobycia 25. punktu, również niewygodną zagrywką.

Przyjezdne nie wyszły na drugiego seta zbyt bojowo nastawione i walczyły tylko do stanu 5:5. Wtedy o swojej groźnej zagrywce przypomniała Judyta Gawlak. Stworzyła też blok nie do przejścia z Izabelą Łabuz, o czym przekonała się między innymi Gabriela Gasidło. Punkty Sabiny Gierejkiewicz pomogły gospodyniom wygrać do 16.

Chyba zbyt szybko opolanki uwierzyły, że mecz jest wygrany. W trzeciej odsłonie pozwoliły bowiem przeciwniczkom na zbyt wiele. Walczyły tylko do stanu 2:2. Chwilę później zrobiło się 4:10, a set padł łupem Sokoła do 14. – Trochę odpuściło przyjęcie, przeciwnik wzmocnił zagrywkę, co trochę nas „porysowało", ale cieszę się bardzo, że odbudowałyśmy się w czwartym secie – powiedziała przyjmująca SMS-u Joanna Moczko.

Jak to często bywa na siatkarskich parkietach, opolanki po secie odpoczynku wróciły do swojego grania w kolejnej odsłonie. Zaczęło się od dziewięciu zagrywek Agaty Wilk. Sokół co prawda w pewnym momencie zniwelował stratę do 6 punktów, jednak po tej pogoni całkiem się zatrzymał. Ataki Grzechnik, Krupy, Łabuz, kilka bloków i było po meczu. – Pierwsze dwie partie i czwarta pokazały powrót do formy, z czego się cieszymy. Cieszy nas nasza gra – oceniła Dominika Krupa.

Na razie trzeba się skupić na dwóch meczach: w Dąbrowie i z Jaworznem, ponieważ są one bardzo ważne, nie ma co myśleć o play-off. Trzeba wygrać te mecze i pokazać, że jesteśmy mocne – dodała Moczko.

SMS LO II Opole – Sokół Katowice 3:1
(25:19, 25:16, 14:25, 25:14)

SMS LO II Opole: Wilk, Paczkowska, Gawlak, Gierejkiewicz, Krupa,  Grzechnik, Michalak (libero) oraz Moczko, Łabuz, Sikora, Krawczyk i Zich
Sokół Katowice: Komisarczyk, Gasidło, Baron, Tetfejer, Kołodziej, Bejga,  Szajer (libero) oraz Rudzka, Płatek, Płodowska i Surgut