Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostały w Lubinie

I liga M: Trzy punkty zostały w Lubinie

Siatkarze Cuprum Lubin po raz trzeci w tym sezonie okazali się lepsi od zespołu z Nysy. Tym razem wygrali 3:0, ale po bardzo zaciętej walce. Trzy punkty pozwoliły podopiecznym Pawła Szabelskiego umocnić się na trzeciej pozycji w tabeli.

To była trzecia już w tym sezonie konfrontacja pomiędzy Cuprum Lubin i AZS-em Stal Nysa – oprócz zmagań ligowych obie drużyny mierzyły się ze sobą także w Pucharze Polski, gdzie górą byli siatkarze z Dolnego Śląska, podobnie zresztą jak w meczu ligowym. O ile jednak tamte spotkania rozstrzygały się w tie-breaku, o tyle tym razem podopieczni Pawła Szabelskiego do wygranej potrzebowali trzech setów. Niby tylko trzech, ale za to bardzo zaciętych.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy odskoczyli na cztery punkty – 10:6. Rywale próbowali odrobić straty i nawet zbliżyli się na punkt do lubinian, ale ci nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii i wygrali ją do 22. Druga odsłona meczu była jeszcze bardziej zacięta. Teraz to siatkarze z Opolszczyzny mieli kilkupunktowe prowadzenie (16:13), ale nie potrafili go utrzymać do końca seta. Od stanu 22:18 stracili cztery punkty z rzędu i po tym, jak podopieczni Pawła Szabelskiego doprowadzili do remisu, rozpoczęła się gra punkt za punkt. Partię rozstrzygnęli ponownie na swoją korzyść miejscowi, wygrywając 26:24.

W trzecim secie znów początkowo na prowadzeniu byli siatkarze z Nysy. Przy stanie 3:5 od razu zareagował Paweł Szabelski, biorąc czas, ale to nie pomogło, bo jego podopieczni nadal tracili dwa punkty do rywala, a potem nawet trzy (6:9). Ale od tego momentu gospodarze wzięli się do roboty, doprowadzili do remisu 13:13 i zaczęła się gra punkt za punkt do stanu 15:15, kiedy to lubinianie odskoczyli na 17:15. Zaraz jednak stracili prowadzenie i znów o czas zmuszony był prosić szkoleniowiec Cuprum. Zacięta walka trwała do samego końca, pierwszą piłkę meczową mieli gospodarze na 24:23, o czas wtedy z kolei poprosił Krzysztof Wójcik. Ale zaraz po przerwie miejscowi zapunktowali i tym samym wygrali całe spotkanie 3:0.

Cuprum Lubin – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:22, 26:24, 25:23)