Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tamara Rakić: Grałyśmy zespołowo

Tamara Rakić: Grałyśmy zespołowo

Sobotni mecz w Arenie Legionowo z pewnością nie potoczył się po myśli gospodarzy, a legionowianki ostatecznie uległy zespołowi z Polic 0:3. - Chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony - mówiła po meczu przyjmująca miejscowych, Tamara Rakić.

Choć niewielu wierzyło w wygraną Siódemki SK banku Legionovii Legionowo, każdy niedowiarek przecierał oczy ze zdumienia, patrząc na grę podopiecznych Macieja Kosmola w pierwszej odsłonie meczu. Legionowianki nie tylko prowadziły przez długi czas, ale także były o krok od wygrania partii. – W pierwszym secie pokazałyśmy dobrą siatkówkę. Pokazałyśmy wszystko, co najlepsze w pierwszej i trzeciej odsłonie. Rywalki wygrały, ale my musimy kontynuować dobrą grę w kolejnych meczach – podsumowała po spotkaniu Tamara Rakić, serbska przyjmująca mazowieckiego zespołu. Zawodniczka podkreśliła, że drużyna przed meczem zdawała sobie sprawę z siły przeciwnika, jednak cel i motywacja były dokładnie takie same, jak przed każdym ligowym spotkaniem. – Motywowałyśmy się tak samo, jak przed każdym meczem. Chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony – dodała przyjmująca.

Aktualnego lidera ORLEN Ligi od Siódemki SK banku Legionovii Legionowo, plasującej się na ósmym miejscu, dzieli aż 28 punktów. Mimo to, legionowianki pokazały, że nawet z najlepszymi potrafią walczyć jak równy z równym i nigdy nie wolno ich lekceważyć. – Myślę, że w pierwszym secie dysponowałyśmy dobrą zagrywką, a przeciwniczki miały problemy z przyjęciem. W dodatku w naszej grze pojawił się też skuteczny blok. Poza tym po prostu grałyśmy wszystkie razem, zespołowo – tak zadowalającą postawę swojej drużyny tłumaczyła Tamara Rakić. Dobry początek w wykonaniu podopiecznych Macieja Kosmola być może niejednego kibica wprawił w osłupienie, a przegrana końcówka pierwszej partii z pewnością przyczyniła się do obniżenia poziomu gry mazowieckiego zespołu. W kolejnej odsłonie można było odnieść wrażenie, że na parkiecie pojawiła się zupełnie inna drużyna. – W drugim secie spadła nasza koncentracja, ale w trzecim powróciłyśmy do swojego poziomu. Wszyscy widzieli, że trzecia partia także była dobra w naszym wykonaniu – tłumaczyła przyjmująca legionowianek. Zawodniczka dodała także, że dużym wsparciem dla drużyny byli kibice zgromadzeni w Arenie Legionowo. – Kibice byli wspaniali, jak na każdym naszym meczu. Zarówno tutaj, jak i na wyjazdach są wspaniali, najlepsi – uznała przyjmująca.

Kolejnym przystankiem dla legionowskiej drużyny w ligowych potyczkach będzie Sopot. Tam podopieczne Macieja Kosmola staną naprzeciwko wiceliderek ORLEN Ligi i wciąż aktualnych mistrzyń Polski. Legionowianki zaznaczają jednak, że dla nich cel na każdy mecz pozostaje taki sam. – Jedziemy tam, by zagrać dobrze, by pokazać naszą grę, naszą siatkówkę i wygrać – zakończyła Serbka.