Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Reprezentacja Finlandii z nowym trenerem

Reprezentacja Finlandii z nowym trenerem

fot. archiwum

W eliminacjach do ME żeńską reprezentację Finlandii poprowadzi Tapio Kangasniemi, który na tym stanowisku zastąpi Tore Aleksandersena. Nowy szkoleniowiec z optymizmem patrzy w przyszłość i wierzy w dobre wyniki swojego zespołu.

Tapio Kangasniemi został wybrany nowym szkoleniowcem Finek. Tamtejsza federacja siatkówki zdecydowała się podpisać z nim dwuletni kontrakt, z możliwością przedłużenia go na kolejne dwa sezony.

Kangasniemi w przeszłości czynnie uprawiał siatkówkę. W 2001 roku zadebiutował na pozycji libero w drużynie narodowej Finlandii. Siedem lat później zdecydował się zakończyć karierę jako zawodnik. 34-letni, nowy trener żeńskiej kadry Finlandii z wykształcenia jest fizjoterapeutą, ale ukończył też kursy trenerskie. Aż 80-krotnie występował w barwach reprezentacji Finlandii, a na koncie ma także rozegranych 319 spotkań ligowych. Jeden sezon spędził we Włoszech. Kangasniemi podchodzi do swojej nowej roli z dużym entuzjazmem, ciesząc się, że może stawić czoła nowemu wyzwaniu. – Żeńska drużyna narodowa ma dużą szansę na pójście w ślady męskiej. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, wymaga ono dużo pracy – stwierdził szkoleniowiec Finek. – Budowanie formy zawodniczek wymaga treningu. Muszą one skakać wyżej i uderzać mocniej niż do tej pory. Musimy wzorować się na męskiej siatkówce – zaznaczył Kangasniemi.

Pierwszym sprawdzianem dla Finek będą eliminacje do ME, które odbędą się w dniach 23-25.05 na Białorusi i między 30.05-1.06 w Turcji. Podopieczne Kangasniemiego zmierzą się z Turczynkami, Białorusinkami i Dunkami. Zwycięzca grupy zakwalifikuje się bezpośrednio do mistrzostw Europy. – Nie ma innej możliwości, musimy zakwalifikować się do ME – mówił Kangasniemi.źródło: inf. własna, lentopalloliitto.fi

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved