Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plusliga: Rzeszowianie wykonali swoje zadanie

Plusliga: Rzeszowianie wykonali swoje zadanie

Nie udało się siatkarzom Lotosu Trefla Gdańsk sprawić sensacji i na własnym terenie urwać punktów mistrzom Polski. Rzeszowianie dzięki temu zwycięstwu utrzymali się na pierwszym miejscu w tabeli PlusLigi.

Od zepsutej zagrywki rozpoczęli gospodarze, ale szybko zrehabilitowali się skuteczną akcją na siatce. Walka od początku toczyła się punkt za punkt. Po błędzie podwójnego odbicia Resovia odskoczyła na dwa oczka (7:5), ale rywale błyskawicznie doprowadzili do remisu 7:7. Autowe zagrywki nie pozwalały gospodarzom na uzyskanie przewagi, wykorzystali to więc goście (12:10). Po atakach w siatkę Konarskiego i Veresa na prowadzenie wysunęli się miejscowi (15:14). Wtedy skuteczność na siatce poprawił Achrem i mistrzowie Polski znów zyskali przewagę. Efektowny blok Wierzbowskiego i skuteczna kontra Jarosza zmusiły trenera Kowala do poproszenia o przerwę dla swojego zespołu, który znów przegrywał (19:20). Dwa błędy w ataku Gawryszewskiego spowodowały, że mieliśmy kolejną przerwę w grze, tym razem dla trenera Panasa (20:22). Środkowy gdańszczan nie pomylił się po raz trzeci, nieomylni byli także Veres i Żaliński, co zwiastowało wyrównaną końcówkę. Po udanej kiwce Drzyzgi punktową zagrywką Perłowski zakończył seta przy stanie 25:22.

Kolejną partię z wysokiego "C" rozpoczęli goście, którzy po skutecznych blokach i kontratakach prowadzili już 6:3. Gdańszczanie co prawda zdołali odrobić straty (5:6), ale na pierwszej przerwie technicznej przegrywali jeszcze dwoma oczkami. Po powrocie na parkiet gra toczyła się punkt za punkt. Sprytne zagranie Schoepsa wyprowadziło rzeszowian na czteropunktowe prowadzenie (13:9), które systematycznie powiększali. Dobrą passę mistrzów Polski przerwał skuteczny atak Jarosza. Dwie punktowe zagrywki Wierzbowskiego zmniejszyły straty do trzech punktów (12:15), a kolejne skuteczne akcje Żalińskiego do dwóch (14:16). Mimo że Achrem zaserwował asa, gospodarze nie stracili chęci do pogoni za przeciwnikiem. Gdańszczanie dobrze grali na siatce, jednak mieli duże problemy w elemencie przyjęcia, co w kontratakach bezlitośnie wykorzystywali przeciwnicy, którzy prowadzili już 23:16. Rzeszowianie popełnili co prawda kilka błędów w końcówce, jednak na zagrywce nieomylny był Perłowski, który po raz kolejny zakończył seta punktowym serwisem (25:19).

Trzecią odsłonę znów lepiej rozpoczęli goście, którzy po blokach na Jaroszu prowadzili już 3:0. Błąd Achrema dał pierwszy punkt gospodarzom, ale w ataku z krótkiej nie pomylił się Nowakowski. Po punktowej zagrywce Drzyzgi gdańszczanie tracili do rywali już cztery oczka (4:8). Niedokładności w zagraniach mistrzów Polski znacznie zmniejszyły ich prowadzenie (9:8), jednak błąd w zagrywce Wierzbowskiego uniemożliwił gdańszczanom dalsze odrabianie strat. Wśród gospodarzy skuteczny był Jarosz, co dało remis 10:10, jednak rzeszowianie szybko odbudowali prowadzenie, które po efektownej kontrze Nowakowskiego wynosiło już 14:11. Nieudane zagrania Veresa, punktowe ataki Jarosza i szczęśliwa obrona Ruska dały gospodarzom szansę na wyrównanie, jednak w ataku zza trzeciego metra pomylił się Wierzbowski (17:18). W końcówce obie drużyny walczyły punkt za punkt, ale minimalną przewagę utrzymywali goście (21:19). Nie ustrzegli się oni jednak błędów, co doprowadziło do remisu 22:22. W ataku nie mylił się Schoeps, który dał gościom pierwszego setballa. Ostatnie piłki to popis skuteczności prawoskrzydłowych obu drużyn, którzy niemalże w pojedynkę rozegrali końcówkę spotkania. Zwycięstwo, tak jak w poprzednich partiach, dała rzeszowianom punktowa zagrywka, tym razem w wykonaniu Achrema.

Trefl Gdańsk – Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 19;25, 26:28)

Trefl: Żaliński (6), Łomacz (1), Jarosz (15), Gawryszewski (3), Zajder (4), Wierzbowski (10), Rusek (libero) oraz Ratajczak (2), Stolc, Mikołajczak i Milczarek
Resovia: Konarski (1), Nowakowski (14), Kosok (8), Achrem (8), Drzyzga (4), Veres (6) Ignaczak (libero) oraz Perłowski (2) i Schoeps (12)