Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plusliga: Bełchatowianie pewnie pokonują Transfer

Plusliga: Bełchatowianie pewnie pokonują Transfer

Siatkarze Skry Bełchatów w trzech setach pokonali rywali z Bydgoszczy. Najwięcej emocji było w pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy do 23. Tym samym bełchatowianie zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce spotkań PlusLigi.

Bydgoszczanie rozpoczęli spotkanie w Bełchatowie bardzo odważnie, wymiana skutecznych uderzeń punkt za punkt trwała bardzo długo i to przyjezdni byli ten mały kroczek z przodu. Dopiero po dobrej zagrywce Tui Mariusz Wlazły uderzył z kontry, wyprowadzając tym samym swój zespół na pierwsze w tym meczu prowadzenie 8:7. Po przerwie technicznej francuski przyjmujący ponownie uderzył z pola zagrywki, tym razem sprytnie i lekko, a piłka wylądowała tuż przed Bonisławskim. Mimo to ekipa Vitala Heynena walczyła nadal i nie przestraszyła się chwilowo lepszej postawy PGE Skry. Skuteczna gra w obronie Transferu zaowocowała prowadzeniem 13:12, kiedy to atakował Nowakowski oraz 14:12 – po ataku Clarka. Trener bełchatowian poprosił wtedy o czas, co jednak nie wytrąciło z rytmu bydgoszczan. Ci grali swoje i po bloku na Tui schodzili na drugi czas techniczny przy prowadzeniu 16:13. Po powrocie na boisko gospodarze zaczęli pracować nad zmniejszeniem start i powoli, ale skutecznie doprowadzili do remisu po 17, a punkt wyrównujący dał Kłos, który wspólnie z Uriarte dobrze ustawił ręce w bloku. Końcówka seta to świetna postawa PGE Skry na siatce, a zwłaszcza gra Wrony, który zdobywał punkty dwukrotnie i to jemu też przyszło w udziale skończyć całego seta.

Początek drugiej odsłony również należał do bełchatowskich środkowych – najpierw w bloku wspólnie z Wlazłym popracował Kłos, a niedługo potem tym samym elementem punktował Wrona i PGE Skra prowadziła 5:2. Tylko przez chwilę utrzymało się takie prowadzenie miejscowych, bowiem bydgoszczanie również uruchomili swój blok, a dobrą zagrywkę, której nie przyjął Conte, dołożył także Muagututia i Transfer zmniejszył straty do minimum (9:8). W kolejnych akcjach było sporo spornych sytuacji, które wprowadziły trochę nerwowości po stronie gości, a wykorzystali to siatkarze z Bełchatowa. Do kontry Wlazłego Kłos dołożył świetną zagrywkę w sam narożnik boiska i podopieczni Miguela Falaski prowadzili 15:10. Po przerwie dwa razy w bloku świetnie spisał się Wrona, który najpierw popracował w tym elemencie z Uriarte, a następnie z Conte i PGE Skra prowadziła już 18:12. Choć jeszcze Jurkiewicz pojedynczym blokiem na środku siatki zatrzymał swojego vis a vis, to jednak Transfer w tym secie nie zbliżył się już do rywali i po ataku w siatkę Clarka przegrał w tej odsłonie do 19.

Choć w pierwszych akcjach trzeciej odsłony ponownie drużyny grały punkt za punkt, to po atakach Wlazłego i Wrony Skra odskoczyła na 6:3. Tansfer nie pozwolił bełchatowianom długo cieszyć się tym prowadzeniem i po bloku Muagututii na Wlazłym wyrównał po 6. Niedługo po pierwszym czasie technicznym gospodarze znowu zaczęli odskakiwać rywalom i gdy długą akcję zakończył punktowy blok bełchatowian, na ich koncie ponownie były trzy oczka nadwyżki (12:9). W tej części seta dwoił się i troił Conte, który swoimi dwoma skutecznymi blokami (pięć w całym meczu) dołożył kolejne punkty do dorobku zespołu i PGE Skra przeważała w czasie drugiej przerwy technicznej 16:11. Choć na siatce punktował też Wrona, to Woicki asem serwisowym i Nowakowski blokiem próbowali poderwać swój zespół do walki. Nie tak łatwo było jednak odebrać gospodarzom inicjatywę. W końcówce Falaska desygnował do gry Antigę, Brdjovicia, Maćkowiaka i Włodarczyka, co nie zmieniło obrazu gry – dwa ostatnie punkty w ekipie PGE Skry należały do tego ostatniego i to Włodarczyk zakończył całe spotkanie.

MVP: Mariusz Wlazły

PGE Skra Bełchatów – Transfer Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:19, 25:18)

PGE Skra: Wlazły (14), Tuia (6), Kłos (9), Conte (15), Wrona (8), Uriarte (1), Zatorski (libero) oraz Antiga (2), Włodarczyk (3), Brdović i Maćkowiak
Transfer: Jurkiewicz (5), Waliński (4), Woicki (1), Nowakowski (5), Clark (8), Muagututia (7), Bonisławski (libero) oraz Wika, Salas, Janeczek (2) i Wieczorek (1)