Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Chemik liderem przed play-off, Siódemka wciąż niepewna

ORLEN Liga: Chemik liderem przed play-off, Siódemka wciąż niepewna

Gospodynie miały szansę na zwycięstwo w pierwszej partii, jednak nie wykorzystały kilku piłek setowych. Pozostałe odsłony należały już do faworytek. Taki wynik oznacza, że legionowianki wciąż nie mogą być pewne miejsca w fazie play-off.

Pierwsze akcje meczu w Legionowie należały do Anny Werblińskiej. Kapitan policzanek wyprowadziła przyjezdne na dwupunktowe prowadzenie, ale kiedy ze środka atakować zaczęła Lauren Barfield, podopieczne Macieja Kosmola wyszły na 4:2. Po chwili ze skrzydła punkt dołożyła Berenika Tomsia i w Arenie Legionowo było 5:2. Legionowianki grały jak zaczarowane, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Po wznowieniu gry do pracy wziął się prowadzący w tabeli ORLEN Ligi Chemik. Ana Bjelica i Katarzyna Gajgał-Anioł odrobiły dwa oczka, a po błędach w ataku Siódemki SK banku było 9:7. Po chwili gospodynie odzyskały kilkupunktową przewagę. Błąd popełniła Agnieszka Bednarek-Kasza, a po bloku Tamary Rakić było 11:7. Sytuacja zmieniła się, gdy sprawy w swoje ręce wzięła Bednarek-Kasza, wyrównując stan rywalizacji (13:13), a gdy w polu serwisowym pojawiła się Werblińska, policzanki prowadziły 17:13. Zespół Macieja Kosmola nie dał za wygraną i przy Chrobrego nastała ogromna wrzawa, gdy miejscowe doprowadziły do stanu 19:19, na co natychmiast zareagował Giuseppe Cuccarini. Na boisku obie ekipy szły łeb w łeb, jednak inicjatywa leżała po stronie gości. Przy stanie 28:27 drugą piłkę setową miały legionowianki, ale piłka po ataku Anny Rybaczewski nie trafiła w boisko. Chemik przełamał przeciwnika po kontrze Werblińskiej, a po punktowym bloku Bjelicy rozstrzygnął pierwszą, zaciętą odsłonę meczu.

Kibice zgromadzeni w Arenie Legionowo liczyli na emocje również w drugiej partii. Niestety, było ich jak na lekarstwo. Przyjezdne cały czas kontrolowały wydarzenia na boisku i gdy Chemik po kontrze Małgorzaty Glinki-Mogentale prowadził 4:1, o przerwę dla zespołu poprosił trener Kosmol. Po chwili Glinka-Mogentale ustrzeliła zagrywką Magdalenę Saad, a punktowy blok Werblińskiej dał gościom prowadzenie 8:3. Pięciopunktowe prowadzenie beniaminka z Polic utrzymywało się do stanu 11:6. Wówczas tempo podkręciła Bednarek-Kasza, po akcjach której kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec legionowianek (14:7). Po wznowieniu gry w polu serwisowym pomyliła się skutecznie do tej pory zagrywająca Werblińska, ale inicjatywa wciąż należała do przyjezdnych, które wciąż utrzymywały bezpieczny dystans. Legionowianki zbliżyły się jeszcze na 15:20, ale po autowej zagrywce Katarzyny Jóźwickiej było 21:15. Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie i po ataku Gajgał-Anioł Chemik prowadził w meczu 2:0.

Mazowszanki jednak się nie poddały. Po zmianie stron na nowo przystąpiły do walki. Trzecia odsłona meczu dramaturgią zbliżona była do partii numer 1. W zaciętej końcówce lepsze okazały się przyjezdne, które dzięki wygranej za trzy punkty do play-off na pewno przystąpią z pierwszego miejsca. Niepewne gry w najlepszej ósemce są wciąż podopieczne Macieja Kosmola. Jeżeli bez punktów wrócą z Sopotu, informacji na temat swoich dalszych losów będą wyczekiwały do poniedziałku. Wtedy zaplanowano mecz telewizyjny BKS-u Aluprofu z PGNiG Naftą Piła. Pozostaje żal, że dwa tak ważne mecze dla układu dolnej części tabeli nie są rozgrywane jednocześnie, o tej same porze.

MVP meczu: Agnieszka Bednarek-Kasza

Legionovia Legionowo – Chemik Police 0:3 (30:32, 18:25, 23:25)

Legionovia: Raonić (2), Rakić (2), Rybaczewski (9), Tomsia (12), Barfield (7), Jóźwicka (6), Saad (libero) oraz Łukaszewska (3), Bąk (4), Sołodkowicz, Wójcik i Szymańska (3)

Chemik: Ognjenović (4), Werblińska (10), Gajgał-Anioł (8), Bjelica (13), Glinka-Mogentale (10), Bednarek-Kasza (17), Sawicka (libero) oraz Krzos, Raczyńska (1), Grejman i Sobolska