Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kubiak: Robię swoje

Michał Kubiak: Robię swoje

fot. Joanna Skólimowska

- Wierzę, że uda nam się awansować. Od początku sezonu nie zdarzyło nam się zagrać w optymalnym zestawieniu, a mimo to weszliśmy do szóstki najlepszych drużyn w Europie - mówi przed starciem z Resovią Rzeszów w Lidze Mistrzów Michał Kubiak.

Kubiak był bohaterem meczu 16. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a PGE Skrą Bełchatów. W wygranym przez jastrzębian pojedynku 3:2 siatkarz wybrany został MVP spotkania, a krytycy nie szczędzili mu słów pochwały. – W każdym meczu staram się dawać maksa i ciągnąć ten wózek pod nieobecność naszego lidera Michała Łaski. Raz wychodzi lepiej, innym razem gorzej. A komplementy? Są miłe, ale nie zwracam na nie uwagi. Robię swoje – skromnie mówi o swojej dyspozycji przyjmujący jastrzębian w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. W superlatywach wypowiada się także o trenerze Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardim, z którym trenuje już od trzech sezonów. – Jest wymagający. Czasami aż za bardzo. To profesjonalista, który całą drużynę mógłby obdzielić zapałem i chęcią zwycięstwa. Nie ma między mną i Lorenzo nieporozumień. Rozumiemy się dobrze.

W najbliższym czasie zespół Bernardiego czeka walka o udział w Final Four Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem ekipy z Jastrzębia-Zdroju będzie mistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów. – Nie ma dla mnie żadnego znaczenia, z kim gramy. Korzyść jest taka, że przynajmniej nie będziemy musieli daleko podróżować – mówi o rywalu Kubiak. – To, że oni mają świetnych zmienników, to ich atut, ale na boisku może być sześć osób, a nie dwanaście – dodaje.

Czy jastrzębianom uda się awansować do ścisłego finału Champions League? – Wierzę w to głęboko. Przypomnę tylko, że od początku sezonu nie zdarzyło nam się zagrać w optymalnym zestawieniu, a mimo to weszliśmy do szóstki najlepszych drużyn w Europie – kończy Michał Kubiak.* więcej w serwisie przegladsportowy.pl

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved