Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Osłabiony ŁKS przywiózł trzy punkty z Łomży

II liga K: Osłabiony ŁKS przywiózł trzy punkty z Łomży

Zespół ŁKS-u Commercecon Łódź pojechał do Łomży bez kilku swoich podstawowych zawodniczek, mimo to zdołał pokonać Jedynkę 3:1 i zdobył trzy ważne punkty. Z łomżyńskim zespołem kilka dni przed meczem pożegnała się kapitan Monika Gromadzka.

Oba zespoły przystąpiły do meczu mocno osłabione. W zespole Jedynki zabrakło kapitan, Moniki Gromadzkiej. Przyjmująca łomżyńskiego zespołu rozstała się z klubem i wszystko wskazuje, że w tym sezonie w barwach Jedynki już nie zagra. ŁKS przyjechał z kolei do Łomży bez Karoliny Suwińskiej, Agnieszki Wołoszyn, Kamili Łuczak oraz drugiej rozgrywającej, Olgi Lipińskiej. Zdziesiątkowany zespół wzmocniła… fizjoterapeutka, Marta Żmudzińska, która jeszcze w ubiegłym sezonie była zawodniczką drugoligowego ŁKS-u. Łodzianki rozpoczęły spotkanie bardzo odważnie i szybko odrzuciły zespół gospodyń od siatki skuteczną zagrywką. Przewaga wicelidera tabeli systematycznie rosła i podopieczne trenera Michała Cichego pewnie wygrały 25:17. – Chyba poszło za gładko, bo w drugim secie straciliśmy rytm gry – mówił po meczu szkoleniowiec łodzianek. W drugiej partii to łomżynianki miały lepszą zagrywkę, a co ważniejsze – znacznie częściej kończyły swoje ataki. Zespół gości nie potrafił sobie poradzić ze zbiciami najskuteczniejszej w Jedynce Renaty Białej oraz Natalii Śleszyńskiej, w dodatku ŁKS miał problemy z atakiem ze skrzydeł. Mimo pogoni łodzianki przegrały drugą partię do 21.

W trzecim secie podrażnione siatkarki ŁKS-u nie dały rywalkom większych szans, pokazując, ile dzieli zespół wicelidera tabeli od przedostatniego miejsca. Gospodynie obudziły się dopiero przegrywając 1:11, a trener Michał Cichy mógł sobie pozwolić na wpuszczenie na boisko kolejnej juniorki, Joanny Morżak. Na parkiecie z dobrej strony na zagrywce i w obronie pokazała się Marta Żmudzińska. Jedynka do końca seta nie była już w stanie nawiązać walki i przegrała wysoko do 12. W czwartej partii gospodynie jednak odzyskały pewność siebie i w pewnym momencie prowadziły już 9:6. Wówczas jednak w polu zagrywki pojawiła się Aleksandra Filip i swoimi celnymi zagrywkami znacznie utrudniła życie rywalkom. Łodzianki świetnie w tej części meczu grały w obronie, podbijając wszystkie ataki rywalek i gdy rozgrywająca gości schodziła z zagrywki, było już… 16:10 dla ŁKS-u. – Zagrywki Oli ustawiły nam tego seta, jednak warto podkreślić grę w obronie mojego zespołu oraz fakt, że byliśmy bardzo skuteczni w kontratakach. W tym meczu wszystko zależało od naszej zagrywki. Gdy graliśmy nią konsekwentnie, rywal miał spore problemy – przyznał trener Michał Cichy. Po tej serii łodzianki już nie odpuściły i pewnie doprowadziły mecz do końca, ostatecznie kończąc czwartego seta z dziewięcioma punktami przewagi. – Uważam, że mimo porażki to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – stwierdził po meczu trener Jedynki Mirosław Skawski na łamach Gazety Wyborczej. – Dziewczyny podeszły do niego bardzo walecznie, co zaprocentowało zwycięstwem w drugim secie. Drużyna z Łodzi jest bardzo silna, szczególnie w ataku, odpowiedzieliśmy im jednak solidną grą w obronie.

Jedynka Łomża – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(17:25, 25:21, 12:25, 16:25)

Jedynka: Karpińska, Śleszyńska, Kuzia, Bojanowska, Biała, Bondar, Łapacz (libero) oraz Domurat i Perka
ŁKS: Filip, Drożdzińska, Borawska, Kucharczyk, Wasiak, Gajewska, Markiewicz (libero) oraz Morżak, Żmudzińska i Jaszewska