Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Będzinianie znów zwycięscy na własnym terenie

I liga M: Będzinianie znów zwycięscy na własnym terenie

MKS Banimex Będzin nadal jest niepokonany we własnej hali. W sobotnim meczu będzinianie wygrali z zespołem Ślepska Suwałki w trzech setach i niezmiennie przewodzą w pierwszoligowej tabeli. Siatkarze z Suwałk pozostają na 4. miejscu.

Na początku pierwszego seta lekką przewagę uzyskali gospodarze spotkania, bo prowadzili do przerwy technicznej 8:6, a połowę ze swoich zdobyczy punktowych obie drużyny uzyskały przez błędy rywali. Po przerwie przewaga wzrosła do 10:6 po bloku Mariusza Gacy i nieskutecznym ataku Wojciecha Winnika. Goście szybko jednak odrobili straty, a w roli głównej wystąpił Maciej Kałasz, który najpierw ze środka pewnie zdobył punkt, by potem zablokować Adriana Hunka. Kolejna akcja była podobna, lecz to Hunek tym razem zablokował Kałasza (12:11). Na drugiej przerwie gospodarze prowadzili 16:14, ale Schamlewski i Skrzypkowski szybko wyrównali z kontry, następnie goście z Suwałk nie mogli nic skończyć i MKS uzyskał prowadzenie 21:17, którego już nie oddał do końca seta, wygrywając 25:21.

W kolejnej partii tuż przed przerwą kontuzja wyeliminowała rozgrywającego Ślepska – Łukasza Makowskiego, który niefortunnie stanął po rozegraniu akcji. Ta sytuacja nie podłamała morale drużyny, bo Skorij, Schamlewski i Skrzypkowski pewnie kończyli swoje ataki (7:9). Do tego doszedł jeszcze blok, którym w krótkim odstępie czasu trzykrotnie zatrzymali siatkarzy z Będzina (13:16). Następnie do głosu doszedł Michał Żuk, najpierw kończąc swój atak, a potem dwukrotnie zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki (17:16). Do końca seta nie było wiadomo kto zwycięży, ponieważ za każdym uderzeniem raz jedna, raz druga drużyna prowadziła. Kamil Skrzypkowski swoim atakiem i zagrywką dał nawet piłkę setową drużynie  z Suwałk, ale w kolejnym podaniu już się pomylił, a następnie Schamlewski został zablokowany przez potrójny blok MKS-u. Seta zakończył Hunek, kończąc przechodzącą piłkę po zagrywce Żuka (27:25).

Trzeciego seta goście rozpoczęli z dużą determinacją, ponieważ kończyli każdą piłkę, co nie wychodziło z kolei gospodarzom i prowadzili 7:2. Wtedy po raz kolejny spustoszenie zagrywką wywołał Michał Żuk, minimalizując straty na 8:6 dla Ślepska. Przyjezdni utrzymywali kontakt punktowy do stanu 13:12 dla MKS-u, bo potem Winnik pomylił się na zagrywce i zatrzymał się na bloku gospodarzy, więc trener Piotr Poskrobko wziął czas oraz wprowadził na parkiet za Winnika Michała Jutkiewicza, który debiutuje dopiero w I lidze. Swoje umiejętności pokazał pod koniec seta, gdy skutecznie zaatakował na 22:17, a potem przy piłce meczowej dla MKS-u zdobył punkt z zagrywki. W kolejnej akcji mecz zakończył już po mocnym ataku Jan Król (25:19).

MKS Banimex Będzin – Ślepsk Suwałki 3:0
(25:21, 27:25, 25:19)

MKS: Stelmach (2), Gaca (9), Hunek (7), Żuk (15), Wójtowicz (10), Tomczyk (8), Mierzejewski (libero) oraz Król (2) i Oczko
Ślepsk: Kałasz (4), Schamlewski (9), Skrzypkowski (14), Skorij (8), Makowski, Winnik (12), Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Jutkiewicz (2), Wasilewski i Pachliński